Кіберсекта спровокувала серію самогубств в МГУ

“Секта кібернетиків євангелістів” може бути причетна до самогубства 21-річного студента МГУ та низки інших загадкових випадків.

До самогубства 21-річного студента МГУ (Московського державного університету) Володимира Савановича може бути причетна “Секта кібернетиків євангелістів”. Про це свідчить передсмертна записка, яку залишив сам студент.

У передсмертній записці Саванович зізнався, що більше не може терпіти “душевні страждання”. Він написав, що причетний до зникнення 50 молодих людей, а зробив він це як адепт загадкової секти.

Хлопець не вказав її назви, але, за даними італійської газети La Repubblica, йдеться про “Секту кібернетиків євангелістів”. На мові комп’ютерників євангеліст – синонім комп’ютерного гуру або хакера.

У цієї секти немає сайту, немає журналу: все це неприпустимо згідно з ідеологією її адептів. Вони живуть у віртуальному світі, який накладається на світ реальний. Одного разу потрапивши в неї, вже неможливо звільнитися. “Вони перетворили моє життя на пекло, коли я хотів залишити її, вони мене почали переслідувати”, – написав в передсмертному посланні Володимир.

“Чи є хоч би доля правди в посланні Савановича? Або це всього лише марення, результат стресу?”, – запитує La Repubblica.

Хлопець був студентом 3-го курсу факультету обчислювальної математики і кібернетики МГУ, та фанатом-геймером. 15 червня він повісився на шнурі від комп’ютера.

На Livejournal.com можна ознайомитися з форумом однокурсників Володмира. WK_fun пише: “Я згадую, що Березін (заступник декана) на загальних зборах на початку року переконував всіх нас не вступати в різного роду секти. Тому ніхто не може заперечувати той факт, що вони існують”. Al Indigo пише, що це “вже друге самогубство цього року”.

Прокуратура почала розслідування. Є дані про те, що за останні п’ять років на факультеті наклали на себе руки 12 студентів.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: