Телевізійні вікторини порівнянні з “лохотроном”

Платні телевізійні вікторини ніяк не регулюються українським законодавством, і, відповідно, ніяк не контролюються, повідомляє член Національного радого з телебачення і радіомовлення Тетяна Мокріді.

“Інтерактивна гра на телебаченні, за своїм визначенням, не має нічого спільного з поняттями “азартна гра”, “вікторина” та “лотерея”. На сьогодні такий формат телепрограм не виписаний у жодному законі України. Він однозначно розрахований на довірливих і наївних людей. Багато хто порівнює формат цих програм із пострадянським “лохотроном”, – констатувала вона.

Відповідно, відсутність законодавчого регулювання платних телевікторин приводить до відсутності контролю за тим, чи може глядач в принципі додзвониться в студію або отримати свій виграш.

“Дозвільних документів на розіграш грошей в ефірі телеканалів просто не існує, відповідно – не ведуться перевірки того, чи можна отримати виграш і чи можна справді додзвонитися в студію”, – повідомила експерт.

При цьому Тетяна Мокріді звернула увагу на те, що ціна спроби додзвонитись на телевікторину є достатньо високою.

“Номери телефонів усіх таких передач починаються або на 8-900-119, або 8-900-307, відповідно – мають тариф 6 і 7 гривень, – наголосила вона. – “Укртелеком” – компанія, яка підраховує вартість розмови у своїх абонентів, – нараховуватиме відповідні гроші за кожні 12 секунд розмови. Отже, якщо ви чекаєте з’єднання зі студією 5 хвилин, таке висіння на слухавці вам обійдеться у 150 і 175 гривень”.

При тому, за її словами, організації, котрі проводять платні телевікторини, а також телеканали, котрі їх транслюють, отримують значний прибуток.

“За моєю інформацією, півторагодинна програма на телебаченні дає 300-500 тисяч гривень чистого прибутку на місяць”, – повідомила Мокріді.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: