Лохотрон із доставкою додому

Кияни – найчитаючіша аудиторія, якщо вірити компанії “Рідерс дайжест”. Остання стверджує, що мешканці столиці заборгували їй мільйони за замовлені книжки. Тепер ці борги вибиває колекторська компанія.

З мешканців столиці вимагають гроші за літературу, яку ті ніколи не замовляли. До справи уже підключилася міліція. Лише за минулий рік на книжкових аферистів завели десятки кримінальних справ.

Пам’ятаєте віршик про книжку – “морську глибину”, пірнувши в яку можна винести перли-знання. Виявляється, з книжками можна пірнути ще й у боргову яму. Останнім часом кияни почали скаржитися “Хрещатику” на книжкових аферистів. Мешканцям столиці надходять тисячі листів із вимогами віддати гроші за нібито отриману ними літературу.

Пенсіонерка Олена Лямкова щотижня одержує повідомлення про заборгованість за дві книжки, які їй нібито надіслали поштою ще в 2005 році. І хоча це було давно, ціни на літературу виявляється були вищими, ніж нині. Видавництво “Рідерс дайжест” стверджує, що 74-річна жінка замовила “2001 секрет идеальной чистоты” за 109 грн і на 10 копійок дешевшу “История: правда и вымысел”. Олена Лямкова запевняє, що цих книжок ніколи не замовляла і в очі не бачила. Послугами “Рідерс дайжест” справді користувалася. Купувала роман поштою “Анжеліка та король”. Оскільки пенсіонерка, про всяк випадок, зберігає цілий “архів” платіжок, може довести, що цю книжку оплатила. Книжки, які не замовляла, з пошти не забирала і платити за них не збирається. Однак отримала повідомлення про пеню у 86 грн. Киянка вважає, що це просто “якийсь терор”. “Добре, що я зберігаю платіжки і можу все довести. А інші пенсіонери вже й не пам’ятають, що вони замовляли, і підуть сплачувати”, – обурюється жінка.

Пані Лямкова не єдина постраждала “читачка”. Через поштові відділення Києва проходять сотні тисяч таких листів-вимог. Розсилає їх не саме видавництво, а найнята колекторська компанія. Олену Лямкову “тероризує” ТОВ “Кредит експрес юкрейн”.

Там “Хрещатику” розповіли, що таких як Олена – тисячі. А їй самій краще б заплатити, бо пеня зростатиме. У столичній міліції підтвердили, що кияни масово звертаються до них із такими скаргами. “Проте більшість скаржаться на те, що не отримали обіцяних призів”,- розповів керівник прес-служби ГУ МВС у Києві Володимир Поліщук. Людям пропонують придбати кілька книжок чи найпростіших товарів, аби стати учасником супер-акції з неймовірним гарантованим призом – машини, великі суми грошей тощо. Але коли людина замовляє весь цей мотлох та ще й оплачує десятиразову його вартість, про призи можна забути. “Навіть моя теща цілий рік купувала книжки, аби виграти 50 тисяч гривень. Звісно, нічого не одержала”, – поділився Володимир Поліщук. За його словами, лише в минулому році за зверненнями киян було відкрито з десяток кримінальних справ щодо “книжкових аферистів”. Проте такі злочини лежать в площині цивільно-правових відносин, адже люди добровільно погоджуються і замовляють товари з каталогів, укладають якісь угоди. Відтак, “хто правий, а хто винен”, доведеться вирішувати у суді. Однак, за словами Володимира Поліщука, не все так просто. Договори складено юридично хитро, а на рекламних буклетах додаткові умови написано дрібним, практично непомітним шрифтом.

“Ми радимо киянам уважно читати всі умови і взагалі забути про безплатний сир. Якщо дуже кортить почитати, то книжки можна у кілька разів дешевше придбати на тій же “Петрівці”,- радить речник київської міліції. Судитися з аферистами – справа, справді, не з простих.

Якось людям у різних регіонах України розсилали ключі. Написано було, що це ключі від машини, виграш якої гарантовано, якщо замовити кілька дорогих книжок. Одна жінка зрештою звернулася до суду і той постановив, щоб жінці видали авто. У залі суду, після оголошення вироку, постраждалій вручили іграшкову копію машини, яку зображено на буклеті, і пояснили, що в рекламі не було уточнено – справжній це автомобіль чи ні.

W

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: