В Канаді арештовано найвідомішого мормона-“султана”

Двох лідерів полігамної общини в західній Канаді були арештовані і обвинувачені в багатоженстві.

Чоловіки були арештовані в середу вранці. Уїнстон Блекмор обвинувачується в шлюбі більш як з 20 жінками, а Джеймс Олер – з двома.

Уїнстон Блекмор – очолює незалежну секту в селищі Баунтіфул, яка налічується близько 400 членів, його іменують “Єпископом Баунтіфула”. Він найвпливовіша людина в провінції Британської Колумбія. mormonЧоловік відкрито визнає наявність багаточисельних дружин і десятки дітей, але категорично заперечує шлюби в своїй общині з неповнолітніми. Перша дружина Уїнстона це дочка Далмор Олера, який був відомим в общині полігамістом, одним із засновників поселення, – він мав шість дружин і 47 дітей. Один з синів Олера був також арештований за багатоженство.

Нагадаємо, селище з’явилося в Британській Колумбії приблизно 50 років тому – заснували його мормони з американського штату Юту, що практикували багатошлюбність.

Коли в 1890 році мормони офіційно відмовилися від полігамності, група незгодних послідовників відправилася в штат Юту. Інша група осіла в Канаді в штаті Альберта. Канада незабаром оголосила полігамію поза законом, і цей спосіб життя став поступово зникати.

Проте через пару років після Другої світової війни невелика група полігамних ентузіастів заснувала крихітне поселення в Британській Колумбії і стало називатися Баунтіфул, а його жителі встановили тісні соціальні і родинні зв’язки з мормонами з Колорадо і Арізони.

Не дивлячись на те, що в Канаді багатоженство не визнається законом, ніхто ще в селищі Баунтіфул не був звинувачений в полігамії досі. Деяким “американським нареченим” мормонів, що приїхали до Британської Колумбії в надії стати черговою дружиною, відмовляли в статусі. Але років десять тому три таких “наречені”, яким місцева влада відмовила в статусі, подали аппеляцію до Верховного суду Канади і виграли справу – їм дозволили залишитися в країні “по гуманітарних причинах”.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: