Циганський гіпноз

Ще один різновид відбирання матеріальних благ, має багато спільного з описаним в статті “Гіпноз?“. Версія більш динамічна і агресивна, багато разів описувалася як в мережі, так і в газетах, але не стала від цього менш популярною і прибутковою.

Стверджується, що практикує цю версію особливий сорт циганок, виведений у незапам’ятні часи на просторах молдавських степів, і передаючий свої здібності у спадок. Причому, винятково по жіночій лінії. Через обмеженість ресурсів жителів Молдавії і суміжних країн, володарки унікального дару були вимушені розповсюдити свою діяльність на менш сприятливі в кліматичному відношенні регіони. Через специфіку пітерських умов (обмеженість міських територій в порівнянні з придністровськими степами, а також нинішня дорожнеча вівса) довелося змінити традиційний спосіб переміщення і просторові масштаби кочовища. Тепер це славне плем’я (точніше, його прекрасна половина, посилена самохідними отроками і отроковицями) кочує по Невському проспекту, від площі Повстання до метро “Маяковськая” і назад, з рідкісними і неглибокими заходами на Ліговській проспект. Пересуваються виключно пішо, в світлий час доби і у всі сезони.

Метод дії в просторіччі називають гіпнозом цигана, яйцеголові психологи іменують дійство еріксоновським гіпнозом, самі просунуті – еріксоніанським. Суть не міняється, і полягає в тому, що дія відбувається без відома і згоди пацієнта. Представляється сумнівним, що практикуючі психотерапевти з Невського ознайомилися з працями поважного Мілтона Еріксона (деякі джерела затверджують зворотне), і взагалі коли-небудь читали фразу, яка є довшою за “КВИТОК БАНКУ РОСІЇ”, але залік вони здають досить успішно. При виборі пацієнтів перевага віддається молодим пані і дівчатам, краще всього – незадоволеним існуючим світовим станом речей. В неврожайні періоди використовують всіх підряд, без відмінності статі, віку і віросповідання.

Е., пані не дуже юна, але статури дівочої, вийшла з надр метрополітену на “Маяковськой” і намірилася перетнути вулицю Марата, тим самим вторгаючись на канонічну територію циган. Одягнена в зимову куртку з насуваючим капюшоном, вигляд мала стурбований. Тобто, задовольняла “стандартним” до клієнтки вимогам. Не встигнувши перейти вулицю (використовується чинник несподіванки), Е. почула питання про поточний час. Оскільки надмірна чемність не входить в перелік недоліків Е., та і задирати рукав на морозі їй було важко, вона буркнула не “знаю” і спробувала продовжити маршрут. Почувши таку інформативну відповідь, циганка розсипалася в подяках і похвалах, слідуючи при цьому паралельним курсом. На протилежній стороні їх чекав щільний натовп сподвижниць, що вишикувалися півколом. Обмундировано всі по зимовій формі №1, тобто голова загорнена в сіру хустку, решта частини тіла упакована в шубу з хутра невідомого звіра. Всі асистентки зразково однакового невеликого зростання, зате міцної статури. Ідентифікувати надалі кого-небудь можливим не представлялося.

Е. була вимушена пригальмувати, циганка, забігши вперед, перейшла від вихвалянь до наступної фази:

– Вижу, хорошая ты женщина, добрая, а проблемы у тебя есть! (це провокація на ствердну відповідь, без проблем люди не живуть. Відповіді не послідувало).

– Вижу, не всё у тебя складывается! (захід на другу ствердну відповідь, Е. мовчить)

– В семье у тебя проблемы … (потрібна третя ствердна відповідь, на четверту тезу, з пропозицією про сприяння, повинна послідувати така ж відповідь за інерцією. Відповіді немає).

– Похоже, муж у тебя гуляет!

Винятково через шкідливість характеру, Е. неусвідомлено виступила за всіма правилами протидії:

– А у тебе з чоловіком як? Гуляє?

Цілителька дещо забарилася, але не відстала. Швидким рухом запустившися клішню під капюшон Е., вона вирвала декілька волосин:

– Смотри, волосы краснеют, порча на тебе, сильная порча! (це перемикання уваги)

Гіпнотизерка майже потрапила в ціль. Річ у тому, що у темноволосої Е. улюбленим заняттям було щотижневе фарбування шевелюри в різні відтінки “каштанового”: від лимонно-жовтого до кислотно-червоного. І завжди з повною відсутністю результату. З отриманням досвіду і зростанням добробуту, склади застосовувалися все більш сильні і дорогі, змінювалися методи фарбування, але не змінювався природний колір волосся. Добре вдавалися тільки незмивні різнокольорові плями у ванні. “Подіяло нарешті!” – зраділа про себе Е., але придивившись до втрачених волосин в мозолястій руці циганки, зрозуміла – знову проліт… Унаслідок розладу вона зовсім обломила кайф цілительці:

– Да що все про мене та про мене, ти про себе розкажи!

Під час всього спектаклю натовп одноплемінників щільно оточував центральну групу і безпередишку гундів, створюючи шумовий фон (відсікання сторонніх дій). Дивлячись, що Е. зціленню не піддається, таборянки почали відтісняти її убік від Невського і ближче до стіни будинку. Але пророблялося це недостатньо активно, Е. розпізнала маневр і пішла протичовновим зигзагом. Добробуту втрата нанесена не була, але, за словами Е., в окремі моменти вона переживала неприємні відчуття. Особливо зустрічаючись очима з основною циганкою.

Можливо, як у горезвісного Антея, вся сила психічної дії цього племені виявляється на рідному ґрунті. Будучи відірваними від неї шаром асфальту і тисячами кілометрів, гіпнотизерші не гидуватимуться і більш тривіальних способів вилучення коштів.

За декілька тижнів до вищеописаного випадку, Н., діва юних років, була атакована в тому ж місці і, можливо, тим же контингентом. Охмурення також не вдалося, зате вдалося притиснути її до стінки, завдати декількох ударів, і заволодіти всією готівкою. Не плекаючи особливих надій, Н. звернулася до найближчого міліціонера і разом з ним пішла на місце події. Кочовий народ настільки обнаглів, що навіть не змінив дислокацію після вдало проведеної операції. Більш того, віддали всю суму. Ймовірно, псувати відносини з тубільним охоронцем порядку через такі дрібні гроші не входило в їх плани.

Як не стати лохом

По можливості, уникати спілкування із згаданим контингентом або переривати спілкування при першій нагоді.

Якщо не виходить – слід проявляти активність, більше говорити і менше слухати, перебивати, задавати питання. Корисно рухатися, якомога більш моторно і різко, не застигати в одній позі. Прагнути не зустрічатися поглядом з претенденткою на ваші гроші і цінності. І ще раз – йти.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: