Купуючи іграшки для дітей…

Купуючи іграшки для дітей молодше тьох років, слід проявляти особливу уважність. Ось декілька простих правил, керуючись якими ви будете максимально обережні для своїх дітей

1. Не женіться за дешевизною! Як правило, продукція відомих виробників, яка продається в спеціалізованих магазинах, відрізняється вищою якістю. Будьте особливо уважні, купуючи іграшки на ринку та в інших тимчасових торгових кіосках.

2. Спочатку запитайте, потім купуйте. Попросіть у продавця інформацію про товар і інструкцію по користуванню, краще всього письмово. Всі застереження повинні бути на доступній (зрозумілій) мові.

3. М’які іграшки і ляльки повинні бути придатні для прання. Очі, ґудзики, кнопки і інші деталі повинні бути міцно закріплені.

4. Не купуйте іграшки з неміцної пластмаси, які легко ламаються. Дітям молодше трьох років слід купувати особливо міцні іграшки, які не ламаються, коли ними б’ють об щось, кидають і гризуть їх.

5. Відразу викидайте поліетиленову упаковку. Викидайте також всі зіпсовані іграшки.

6. Видаліть всі пластмасові і паперові етикетки та кріплення для них. Дрібні деталі, які можуть відірватися і потрапити до рота дитині можуть представляти для неї небезпеку. Будьте обережні з дрібними предметами з шоколадних яєць. Вони можуть бути небезпечні при попаданні в рот дитині.

7. Брязкальця, кільця для прикусу і інші іграшки для дітей, які не уміють самостійно сидіти, не повинні мати таких, що виступають, або приклеєних зверху деталей, якими може поперхнутись дитина, якщо вони відокремляться при попаданні до неї в рот.

8. Добре помніть іграшку. Як правило, небезпечний вміст (наприклад, пластмасові кульки) видає хрускіт або відчувається сипка консистенція. Запитаєте продавця, чим наповнена іграшка. Крім того, на іграшці не повинно бути слабких швів, які можуть розірватися. Потягніть в місці швів. Як правило, слабке місце на м’яких іграшках – це шов між ніг.

9. М’ячики та інші круглі іграшки повинні мати діаметр не менше 5 см.

10. Віднесіться з підозрою до м’якої пластмаси з неприємним запахом, оскільки це може свідчити про вміст в ній шкідливих речовин.

11. Крейда, кольорові олівці і фломастери та інші подібні предмети повинні бути призначені для маленьких дітей. Ручки і олівці для дорослих можуть бути небезпечні, якщо смоктати, лизати їх і малювати ними на шкірі.

12. Тасьомки і вірьовки на іграшках, дитячому ліжечку і колясці не повинні бути довше 22 см. Це стосується також іграшок для маленьких дітей з петлями, які можуть обмотатися навколо шиї дитини.

 13. У віці приблизно 6 місяців, коли дитина починає підніматися, спираючись на руки або на коліна, слід прибрати іграшки, натягнуті над дитячим ліжечком. Були випадки, коли діти повисали на них зверху, піддававшись ризику задушення.

14. Прагніть уникати іграшок, що видають гучні звуки. Пістолети, мобільні телефони і іграшки-пискавки можуть пошкодити слух.

15. Якщо у Вас є питання про іграшки і питання безпеки, звернетеся до консультанта з питань прав споживачів в місцевому виконкомі.

Гучні звуки

Існує безліч іграшок, які видають різні звуки: дзвенять, дзижчать, програють мелодії, коли помнеш, пищать або дзвонять. Більшість їх них абсолютно безпечні. Проте зустрічаються і небезпечні іграшки, які можуть пошкодити слух Вашої дитини на все життя.

Протягом довгого часу не існувало норм, регулюючих гучність звуку, що видається іграшками. Проте 31 січня 2001 р. в ЄС були введені нові правила відносно іграшок, що видають стукіт, тріск і гучні хлопки (так звані імпульсні шуми), а також іграшки, які необхідно тримати близько до вуха.

Іграшкові рушниці

Іграшкові рушниці стріляють так швидко, що мозок не встигає сприйняти гучність звуку. Іншими словами, людина не чує, що звук наносить шкоду її слуху. Іграшкові рушниці видають настільки гучні звуки, що єдиний постріл може викликати необоротні пошкодження слуху. Чим ближче до вуха дитини лунає постріл, тим більшу небезпеку він представляє. Новий європейський стандарт, регулюючий рівень звуку, що видається іграшками, поки не вирішив проблему гучності пострілів іграшкових рушниць. Якщо дитина неодмінно хоче грати з іграшковими рушницями і пістолетами, краще всього робити це на вулиці. При цьому діти не повинні цілитися один в одного, особливо в обличчя або вуха, або ж поблизу від них.

Петарди

Петарди так само шкідливі для слуху, як іграшкові рушниці. Деякі з них мають такий короткі гніти (рос. фитили), що людина не встигає достатньо далеко відбігти від них.

Клацання і тріск

Пошкодити слух можуть також іграшки, що видають клацання і тріск. Це особливо серйозні випадки, оскільки клацання не викликають хворобливих відчуттів у вухах і не сприймаються як дуже гучні, проте також можуть заподіяти шкоду. Не перевіряйте такі іграшки в магазині. Краще поцікавтеся гучністю звуку, або ж повністю уникайте таких іграшок.

 Безперервний звук

Багато іграшкових телефонів, машини з радіоуправлінням, іграшкові інструменти і багато електронних іграшок видають безперервний гучний звук. Такі іграшки можна перевірити в магазині. Будьте особливо обережні з мобільними телефонами та іншими іграшками, які діти тримають біля вух. Прикладіть іграшку до вуха. Якщо вона видає неприємний гучний звук, не купуйте її.

Для найменших

Іграшки-пискавки, музичні іграшки, брязкальця та інші звучні іграшки для маленьких дітей, як правило, мають прийнятний рівень звуку. Але й такі іграшки варто перевірити перед покупкою. Якщо їх звук дуже гучний, вони можуть пошкодити слух дитини або викликати його роздратування, опинившись на ліжку поряд з головою дитини. Слід також пам’ятати про те, що пронизливий писк посилюється в тісному слуховому каналі дитини. Дорослі, які грають з маленькими дітьми, іноді тримають іграшки-пискавки, брязкальця і музичні іграшки прямо у вуха дитини.

Пустушки

Перш ніж купити пустушку, прочитайте інформацію на упаковці. Пустушка повинна відповідати затвердженому типу і вимогам. Перевірте безпеку пустушки: На пустушці не повинно бути вірьовок, тасьомок або інших компонентів, які можуть обмотатися навколо шиї дитини.

Були випадки задушення маленьких дітей тасьомками від пустушок.

Тасьомка від кріплення для пустушки не повинна бути довше 22 см, що відповідає обхвату шиї шестимісячної дитини. Нагубник пустушки повинний бути чималим і не поміщатися в рот дитини. Бажано також, щоб був отвір для вільної циркуляції повітря.

Перевірте смоктальну частину пустушки. На ній не повинно бути дірок або подряпин, які можуть привести до відділення пустушки від нагубника. Перевіряйте смоктальну частину пустушки, потягнувши за неї, кожного разу перед тим, як давати пустушку дитині. З часом матеріал зношується.

Нещасні випадки, пов’язані з іграшками: читайте текст маркувань та попередження

Найбільший ризик, які представляють іграшки – це попадання дрібних частин в рот дитині і закупорка горла. Бувають також випадки пошкодження зору і слуху дітей.

Перевірте, чи є на упаковці маркування СЕ і уважно прочитайте наявні попередження.

Нещасні випадки, пов’язані з іграшками, можуть відбуватися по-різному. Часто такі події бувають пов’язані з тим, що дитина падає з іграшок-каталок або запинається про них. Буває, що дитина кидає іграшку і втрапляє по голові іншій дитині. Проте нерідкі і нещасні випадки, пов’язані з вадами самої іграшки.

Закупорка дихальних шляхів. Більшість скарг, що поступають в Konsumentverket, стосуються іграшок з дрібними деталями, які потрапляють в рот дітям. У найсерйозніших випадках це може привести до перекриття дихальних шляхів і інших пошкоджень. Декілька прикладів таких дрібних деталей – пластмасові кульки з пошкоджених брязкалець, очі і носи плюшевих ведмедиків, пластмасові пристосування, що відірвалися від повітряних кульок, для надування і іграшки з шоколадних яєць.

Перевірку безпеки іграшки для маленьких дітей можна зробити самостійно за допомогою так званого досвідченого циліндра.

Небезпечні тасьомки

Небезпеку для маленьких дітей представляють також іграшки з довгими тасьомками, оскільки вони можуть обмотатися навколо шиї дитини і перекрити доступ повітря.

Ще одна частина тіла, з якою потрібно проявляти особливу обережність – це очі. Були випадки, коли іграшкові стріли, вертольоти і літаки з катапультами потрапляли дітям в очі і приводили до сліпоти. Фахівці також серйозно відносяться до шумових пошкоджень слуху, пов’язаних з дією гучного звуку.

Маркування СЕ

Перше правило при покупці іграшок: шукайте маркування СЕ. Наявність маркування свідчить про те, що іграшка відповідає загальноєвропейським вимогам безпеки і відповідає стандарту 58 ЕК 71. На упаковці повинні бути також вказані найменування або торговий знак виробника або імпортера. «Анонімні» іграшки можуть представляти ризик. Не купуйте іграшки, на яких немає маркіровки СЕ. Такі іграшки можуть мати низьку якість і бути небезпечними для дітей. На жаль, не завжди можна повністю покладатися на те, що іграшки з маркіровкою СЕ абсолютно безпечні. Бувають і випадки обману. Оскільки не всі іграшки, відмічені маркіровкою СЕ, пройшли тестування, покупець повинен бути уважним.

Інші види маркування

Деякі іграшки повинні мати на упаковці попередження або вказівку віку. Іграшки для дітей старшого віку можуть бути небезпечними для малюків. Існує особливий символ, за допомогою якого “наголошуються” іграшки, небезпечні для дітей молодших трьох років. Поряд з символом повинна бути інформація про можливі ризики.

Читайте попередження

У попередженні може, наприклад, мовитися про те, що іграшку не можна використовувати поблизу відкритого вогню або ж можна використовувати тільки під наглядом дорослих. Попередження повинне бути написане на шведській мові. Попередження часто буває складно знайти, тому слід уважно вивчити упаковку.

Приклад попередження:

• Увага! Діти до восьми років можуть задихнутися не надутими і пошкодженими повітряними кульками. Необхідний нагляд дорослих. Зберігаєте не надуті кульки в недоступному для дітей місці. Відразу викидайте пошкоджені кульки.

• Увага: не для використання дітьми молодше за 3 роки. Містить дрібні деталі.

Рятувальні жилети

Діти, що знаходяться на борту човна або яхти або грають на причалах і пляжах, повинні мати на собі рятувальний жилет. Проте не слід залишати дітей в рятувальних жилетах без нагляду. Жилет – не няня! Рятувальні жилети для маленьких дітей повинні виконувати наступну вимогу: дорослим повинно бути просто надіти жилет на дитину, дитині ж повинно бути важко його зняти.

Відповідний розмір

Дитячий рятувальний жилет не повинен бути великий дитині, оскільки в цьому випадку підйомна сила виявляється зосередженою дуже низько. При падінні дитини у воду нижня частина тіла підніметься дуже високо, а голова при цьому відкинеться назад. Пахові ремені не повинні бути затягнуті дуже сильно. Це незручно і може привести до неправильного положення тіла при падінні у воду. Відстань між ременем і пахом повинна складати близько 5 см.

Перевірте жилет у воді

Навчіть дитину триматися на поверхні води в жилеті і дайте йому можливість звикнути до того, що жилет намагається примусити його перекинутися на спину. Інакше маленька дитина може впасти в паніку при падінні у воду. Можна потренуватися плавати в жилеті в басейні. Перевіряйте жилет у воді перед початком кожного сезону, щоб бути упевненим в його справності.

Діти до 1 року

Діти до 1 року зазвичай не хочуть носити рятувальний жилет. На великих яхтах замість нього можна використовувати спеціальні ремені. Можна, наприклад, використовувати міцну систему ременів для колясок, закріплену у відповідному місці, або добре закріплене дитяче сидіння для велосипеда. Проте на борту завжди повинен бути рятувальний жилет відповідного розміру.

Допоміжні засоби для плавання

У продажу є ряд допоміжних засобів для плавання, які повністю відповідають назві і є саме засобами навчанню плаванню, а не рятувальним устаткуванням. Пам’ятаєте про це!

Прокат і покупка уживаних рятувальних жилетів

При покупці уживаного жилета перевірте шви, кріплення, ремені і зовнішню оболонку. Пам’ятаєте, що з часом зовнішнє покриття рятувальних жилетів втрачає міцність. Купуйте жилети, що мають маркіровку СЕ. У багатьох місцях відпочинку рятувальні жилети можна узяти напрокат. Інформацію про це можна отримати в службі з питань прав споживачів в місцевому виконкомі.

W, український переклад: Lohotron.in.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: