Принцесу визволяв з Сенегалу – вона мене до нитки обібрала!

Принцесу визволяв з Сенегалу - вона мене до нитки обібрала!Іноземні шахраї придумали прибуткову казку: за 30 000 доларів вони обіцяють перетворити будь-якого охочого на Івана Царевича, а у результаті роблять його Іваном-дурником…

Журналіст одержав на електронну адресу зворушливий лист від мільйонерші, що тужить в сенегальському полоні. Вона обіцяла віддати свої 6,8 мільйони, якщо їй допоможуть вибратися звідти. І навіть залишала свій номер телефону, по якому, правда, ми так і не змогли додзвонитися. Але, як виявилося, на щастя.

Нашому читачу, назвемо його Ігор (прізвище є в редакції), на перший раз повезло більше – йому на дзвінок відповіли. Але до яких сумних наслідків привели ці переговори з “принцесою”!

Стандартна схема

Ігор також одержав електронний лист від дівчини Синтії, чий батько-мільйонер був убитий під час повстання, а вона сама опинилася в полоні в Сенегалі. Так само, як і у нашої “мільйонерші”, існував якийсь добрий покровитель-пастор, який зміг, ризикуючи собою, дати дівчині можливість відповісти на телефонний дзвінок Ігоря. Подібні зазивні фото чудових мулаток, прикріплені до листа про допомогу, повинні запалити у чоловіка бажання… допомогти дівчиніПрекрасна полонянка повідала, що паспорт вона втратила, зате є всі документи, що доводять її причетність до мільйонів на рахунку її тата. Правда, скористатися вона ними не може (паспорт же втратила!). Тому їй і потрібна допомога нашого росіянина…

Благородному другові з Росії потрібно було всего-то відкрити рахунок в банку, щоб було куди перевести бажані мільйони, а також зробити дівчині паспорт. Ось тоді-то вона зможе приїхати до Росії, забрати свої кровні і обдарувати Ігоря за допомогу – 15 відсотків від 6,5 мільйони доларів плюс 5 відсотків за переказ. Тобто великодушність Ігоря принесла б йому чистими 1 мільйон 300 доларів. Караул, яке щастя!

Тим часом прекрасна полонянка через листування вказала телефони і координати «надійних людей» – адвоката і представника банку. Банківський співробітник підтвердив наявність грошей на рахунку Синтії. А адвокати повідомили, що для проведення операції по переказу грошей знадобилися документи (серед них довіреність, що дозволяє використовувати гроші, і рішення верховного суду Сенегалу, що Ігор є поручителем Синтії). Ігор відправив їм копію паспорта, щоб там почали оформлення документів. А також більше 15 тисяч доларів, щоб оформити документи… Дуже хотілося б зрозуміти, про що він думав, беручи ці гроші в кредит відразу у декількох банків?..

“Ви нам – тищі, ми вам – мільйони”

Фото людей, які обдурили Ігоря, зроблено з плівки камер стеження: Через якийсь час “адвокат” знову зв’язався з Ігорем: “несподівано” було потрібно ще 36 тисяч доларів, “щоб застрахувати грошові перекази з рахунку на рахунок”. Копію рішення про необхідність страхування і номер рахунку для оплати шахраї скинули на електронну пошту нещасного. Таких грошей у Ігоря, звичайно, не було. Тоді йому запропонували перевезти до Росії гроші готівкою в контейнері, через дипломатичну пошту. Ігор повинен був передати ще 12 500 євро “за оплату пересилки”.

Кур’єри зупинилися в дорогому московському готелі. Двоє молодих африканців років 25 – 30 в хороших костюмах при зустрічі пред’явили документи, які на перший погляд здавалися у повному порядку. Також показали квитанцію про прибуття дипломатичної пошти і назвали адресу, по якій Ігор повинен був одержати мільйони, що вже належать йому. При зустрічі кур’єр, забравши гроші, як водиться, пообіцяв винести сплачену квитанцію. І зник назавжди…

Підсумок: Ігор втратив на африканській халяві 33 тисячі доларів (а міг би і більше, так грошей не вистачило!), заліз в борги до друзів і банків і тепер їх виплачує, працюючи на двох роботах. А у міліції, куди Ігор передав всі дані (номери телефонів і рахунків), і без нього справ більше потрібного.

До речі

Завалили безкоштовним сиром

В редакцію тоннами приходять листи від читачів, що повірили слоганам типу “Відгадай загадку і одерж 500 тисяч рублів!”. Звичайно це дуже прості кросворди або питання.

Люди, які послали правильні відповіді довірливо чекають нечуваний виграш, через пару тижнів одержують запевнення: «Да-да-да, ви виграли поза всяких сумнівів! Але, перш ніж одержати свої гроші, замовте на таку суму пару речей з нашого чудового каталогу. І тоді ви точно-преточно одержите приз!»

Lohotron.in.ua

Довірлива людина замовляє це «щось», йому приходить наступний лист: «а ще ось це замовте!..» Листування може тривати роками.

Особливо розчулює наших громадян особовий підхід: пишуть тобі люди незнайомі, а звертаються на ім’я, значить, точно виграв! (Але часто списки з багатьма іменами і адресами шахраї без проблем купують на чорному ринку.)

– Чи можна повернути свої гроші? – запитали ми у старшого юрисконсульта Федерації правової допомоги споживачам Олексія Монахова.

– Це класичний лохотрон каталожної торгівлі. Якщо ви прочитаєте весь присланий лист, включаючи найдрібніший шрифт, стає ясно, що умови отримання виграшу, покупка залежаного товару – це тільки крок до наступного кола лотереї. Цьому прийому більше 15 років, але він як і раніше працює! Адже «переможці» в таких схемах, як правило, всі.

Сенегал

Повернути гроші при замовленні по каталогу згідно із законом можна і без доказів факту обману. Відповідно до ст. 26.1 Закону РФ «Про захист прав споживачів» споживач має право відмовитися від товару у будь-який час до його передачі, а після передачі товару – протягом семи днів (в Україні – до 14-ти діб. прим. lohotron.in.ua.).

У випадку, якщо інформація про порядок і терміни повернення товару належної якості не була надана у письмовій формі у момент доставки товару, споживач має право відмовитися від товару протягом трьох місяців з моменту передачі товару. Головне, збережіть товарний вигляд і чек.

 

Це важливо! Ознаки лохотрону

– Якщо як приз вам пропонують недорогий чайник або тостер – це просто спосіб збути залежаний товар, що не користується попитом, – підказує Олексій Ченців.

– Якщо ж призом, який ви нібито виграли, є плазмовий телевізор з діагоналлю півтора метра, автомобіль або дорогу ювелірну прикрасу, побоюйтесь обману. Пам’ятайте, що, якщо ви ні в що не грали, і раптом виграли, це перша ознака лохотрону. Обман з виграшем може переслідувати як фінансові, там і нематеріальні цілі: вам можуть прислати повідомлення про те, що для отримання призу потрібно купити два або три товари з певної категорії.

Мета зрозуміла:

– примусити вас купити щось;

– якщо вам прийшло повідомлення про те, що ви вже стовідсотково виграли мільйон і потрібно тільки прислати ваші дані, полюють за вашими даними (паспорт, адреса і т. д.);

– якщо вас просять прислати реквізити рахунку і банківської карти нібито для переліку виграних мільйонів, полюють за вашою карткою.

Потім за ваш рахунок придбаватимуть щось через Інтернет. Шахраї не придумують нічого нового – тупо використовують незламну віру в чудо на халяву. Як правило, улюблені клієнти таких шахраїв – люди з низьким доходом, пенсіонери і просто лохи, які вірять в чудеса і раптове, нічим не заслужене багатство…

www.kp.ua

Український переклад: Lohotron.in.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: