Будь уважний! Вендета «Форнетті»: випічка на обважування

Мережа швидкого живлення «Форнетті» в Києві розрослася вражаючи – студенти, люди, які дуже поспішають і просто нерозбірливі громадяни охоче купують недорогу випічку. Франчайзери раді старатися – і печуть, і обважують з однаковим завзяттям.

Вас обдурюють при кожній покупці!
Вчора вранці я був такий голодний і так поспішав, що на ходу вирішив закинути в топку кілька дрівець від «Форнетті». Але, схопивши замовлене, на секунду пригальмував: збентежило співвідношення ціни і маси. Відразу згадалися редакційні терези і скарга читачів на обважування.
Наступного дня я повернувся – озброєним і дуже небезпечним. Перша моя зброя – терези, друге – інсайдерська інформація. Хороша знайома, яка ще недавно працювала в «Форнетті », поділилася досвідом. Знаючи розрахункову вагу продукції, вона не раз ловила продавців на обмані. Потім дзвонила у відділ контролю якості, спостерігала, як закривали кіоск, і бачила, як на тому ж місці відкривався новий. За її словами, контролери 1-2 рази на тиждень здійснюють рейди на працюючих під вивіскою «Форнетті» торговим кіоскам, перевіряючи їх сумлінність. Нам вистачило одного рейду, щоб розкрити всю неефективність цієї системи перевірки.
Довідка: Франчайзинг – система договірних відносин, при якій одна з фірм (франчайзер) надає іншим фірмам (франчайзі) право користування своєю торговою маркою, забезпечує товарами і технологією, надає усіляке сприяння в бізнесі, наприклад, самостійно веде рекламні кампанії. За франчайзинговою схемою працює більшість брендових магазинів одягу в Києві, «Макдональдс», багато піцерій і закусочні, а також «Форнетті».
Франчайзінгова система роботи «Форнетті» означає, що обважування в одній з торгових точок не означає гарантованого обману в іншій – у них, напевно, різні власники. Тому ми перевірили 3 кіоски, в яких просили зважити «грам 300». Всі пиріжки зараз коштують у «Форнетті» однаково – 2.80/100гр.
Кіоск на виході із станції метро «Університет». Місце, що кишить студентами. Тут спочатку зважили «на 10 гривень, хай буде?», але на моє прохання забрали зайве, отримавши 8.70 за 310 грамів випічки. Цифри на терезах примусили мене переможно підкинути руки: 277 грам! Обман на 54 г – 17% від маси – 1.5 гривні…
…а повинно було бути 310 грам…
Кіоск на виході із станції метро «Льва Толстого». Майданчик для неформальних тусовок і місце для побачень. Додамо нескінченний потік, який поїдає гарячу випічку з університету Шевченка – одержимо одне з найприбутковіших, за нашими оцінками, місце торгівлі «Форнетті». Продавщиця повідомила, що зважила мені 290 грамів, за які я повинен 8.15 грн. Наші контрольні терези показали 256 грамів. Обман на 34 г – 13% від маси – 1 гривню…
…а повинно було бути 290 грам…
Кіоск на виході із станції метро «Лук’янівська». Коли поспішаю на роботу, іноді купую тут «з сиром». На цей раз я неквапом попросив 300 грам і навіть відповів згодою на дуже знайому пропозицію «тут на 10 гривень, нічого?». Виявилося, дуже навіть чого. Замість встановлених 357 мені поклали тільки 277 грам випічки. Обман на 80 г – 22% від маси – 2,24 грн…
…а повинно було бути 357 грам…
Нас обважили у всіх трьох кіосках, де проводилися контрольні закупівлі. В середньому, майже на 60 грамів при запрошуваній порції в 300. Обдурити покупця «Форнетті» легко, враховуючи, що в абсолютній більшості торгових точок табло електронних терезів бачить тільки продавець. Тут не треба навіть підкручування техніки – достатньо називати завищену вагу. Тим паче, що потім клієнту буде складно пред’явити претензії, адже працюючі на єдиному податку кіоски «Форнетті» не мають касових апаратів і не видають чеків.
Ми подзвонили на гарячу лінію «Форнетті»: 258-00-04, (800) 501-74-40. Нам відповіли, що система роботи з партнерами і продавцями передбачає суворі заходи відносно несумлінних працівників, які будуть прийняті найближчим часом. «Обманливу» точку закриють або приведуть її роботу у відповідність із стандартами компанії. Це допоможе майбутнім покупцям. Що ж робити мені, вже обдуреному, співробітник відділу контролю підказати не змогла.
В Управлінні по захисту прав споживачів повідомили, що в нашій ситуації залишається тільки скаржитися їм, або в «Форнетті», що ми і зробили. Оскільки чека у нас немає, підстав для пред’явлення претензій конкретній торговій точці ми не маємо. В управлінні порадили вимагати від продавця виписати чек вручну і завізувати його своєю печаткою. Звучить фантастично хоча б тому, що навряд чи у вуличному кіоску є печатка.
Радимо не соромитися і настійно просити продавця продемонструвати вам цифри, показані терезами з вашим товаром. При щонайменшій підозрі дзвонить по телефонах, вказаних на фірмових пакетах «Форнетті». Перед покупкою придивіться до персоналу торгового кіоску (точки). Якщо він працює без рукавичок, поцікавтесь санітарним станом того, що скоро потрапить до вас усередину. І, головне, якщо вас не переконує непоказний зовнішній вигляд, неапетитний запах, маленька кількість начинки і невидатний смак вуличної випічки, то, можливо, відмовитися від її вживання вас примусить усвідомлення факту, що вас одурюють при кожній покупці.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: