У Естонії борються з SMS-кредитуванням

Влада естонського міста Раквере стурбована розповсюдженням SMS-кредитів і їх наслідками. Влада міста пропонує також призначити конкретний державний інститут, який займеться пов’язаними з SMS-кредитуванням проблемами, і заборонити рекламу цих кредитів, повідомила прес-служба міського управління.

Крім того, пропонується обкласти державним податком – на зразок податку з азартних ігор – надавачів послуги SMS-кредитування і ввести обмеження відсотків по позиках. Цільовою групою короткострокової досяжної позики з високим відсотком є несвідомі, такі, що легко піддаються впливу або залежні від алкоголю люди, і вибратися з кредитної пастки їм не допомагає ні держава, ні закони, мовиться в повідомленні.

Спілкування з міністерством фінансів, фінансовою інспекцією, міністерством соціальних справ і іншими установами показало, що по суті жоден державний інститут не займається проблемою, яка роз’їдає суспільство.

При цьому телеканали забиті закличною рекламою, вважають власті Раквере. “Ми повинні собі признатися, що людина, загнана в кут низькими доходами і борговим тягарем, що росте з космічною швидкістю, є потенційним злочинцем. Самоврядування повинне допомагати людям для запобігання вступу або поверненню на злочинний шлях і знаходити для цього гроші, помічників і консультантів.

Аналіз статистики злочинності в місті Раквере показав, що минулого року в числі злочинів різко збільшилася частка шахрайств. Велика частина цього зростання доводиться на шахрайські схеми, пов’язані з SMS-кредитами. На зборах 4 березня 2008 року комісія визнала, що SMS-кредитування стало справжньою суспільною проблемою, яка вибухонебезпечно посилюється і порівнянна з іншими залежностями, – будь то наркоманія, алкоголізм або ігроманія”, – мовиться в повідомленні міської управи Раквере.

W

Переклад: Lohotron.in.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: