Тома Круза знову порівняли з Геббельсом

Відомий німецький історик Гвідо Кнопп (Guido Knopp) – фахівець з нацистської Німеччини – порівняв голлівудського актора Тома Круза з міністром пропаганди Третього Рейха Йозефом Геббельсом.

“Епізод, коли Круз запитує людей, що зібралися: “Ми зобов’язані очистити цей світ?”, і вони хором відповідають “Так!”, видасться знайомим кожному німцеві, який хоч трішки знає історію своєї країни”, – прокоментував Кнопп в інтерв’ю газеті Bild виступ Круза на зібранні прихильників Церкви Сайентології.

Подібне формулювання, нагадав історик, використовувалася міністром пропаганди Третього Рейха в його знаменитій промові про тотальну війну, проголошену 18 лютого 1943 року в Берліні, повідомляє Lenta.ru.

Десятихвилинний запис виступу Круза на одному із зібрань сайентологів, зроблений чотири роки тому, було викладено в інтернет у середині січня 2008 року і став однією з найбільш обговорюваних новин.

Нагадаємо, що влітку 2007 року німецька протестантська церква також порівняла Тома Круза з Геббельсом, оскільки актор, також як і міністр пропаганди Третього рейху, “дуже вправно використовує свою популярність для популяризації ідей своєї тоталітарної секти”.

У січні цього року вийшла неавторизована біографія кінозірки, автор якої – популярний письменник Ендрю Мортон (Andrew Morton) – особливу увагу приділив стосункам Круза з Церквою Сайентолоії – організацією, діяльність якої заборонена в багатьох країнах світу.

Мортон, який раніше написав біографії принцеси Діани, Мадонни, Вікторії Бекхем та Моніки Левінскі, у своїй книзі про Круза, зокрема, заявив, що кіноактор є другою людиною в керівництві Церкви Сайентології та веде активну пропаганду ідей цієї організації серед голлівудських кінозірок та американських політиків, з якими він товаришує. Круз свій зв’язок із сайентологами ніколи не приховував. Однак раніше ніколи не згадувалося, що він входить у керівництво цієї організації.

Том Круз через своїх адвокатів назвав книгу Мортона “зібранням помилкових суджень”. Церква Сайентології, у свою чергу, поширила 15-сторінкову заяву, у якій назвало біографію “брехливою образою” і заявила, що Круз ніколи “офіційно або не офіційно” не входив у її керівництво.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: