“Замковий” лохотрон в столиці

В столиці з’явилися спритні люди, які під виглядом комунальників видурюють з мешканців гроші за установку дверей з кодовими замками.

На багатьох дверях парадних по всій Оболоні з’явилися оголошення-попередження. ЖЕКи просять мешканців бути уважними і не впускати в свої квартири ділків, які збирають гроші на заміну вхідних дверей з кодовими замками. Виявляється, спритні люди, почувши про рішення властей встановити таку зручність, вирішили заробити, збираючи з наївної публіки гроші на установку дверей.

Навчені гірким досвідом в подібних справах, жеківці вирішили перестрахуватися і попередити жителів підвідомчої їм території. Так, що якщо до вас в двері подзвонили і запропонували “скинутися” грошима, а натомість одержати надійні двері і чисті під’їзди, комунальники просять негайно звертатися до них або в міліцію. Як наголошується в оголошеннях: нікому ніяких грошей давати не потрібно, а люди, які займуться установкою дверей, матимуть на руках завірені жеком документи.

Щоб з’ясувати, скільки вже було подібних намірів з боку ділків, ми звернулися в головне управління житлового господарства Києва.

– Я про такі випадки не чув. Але раз з’явилися такі оголошення, значить вже були прецеденти, коли з мешканців брали гроші, – говорить Володимир Морозів, заст.начальника головного управління. – Думаю, жековці поступають правильно – з мешканців ніхто не повинен збирати гроші – це робиться безкоштовно, за рахунок міської влади. Ми вже визначилися з фінансуванням і кількістю дверей – їх буде 7601 штука, на суму 15 млн грн.

– Коли їх почнуть ставити?

– Згідно програми – в першому кварталі 2006 року. Буде тендер і вже після нього точно визначимося з датами. Але розпорядження про початок установки металевих дверей з кодовими замками в жеки вже дійшло, зараз вони починають працювати над цим.

В ЦОС ГУ МВС України в Києві, куди ми звернулися за коментарем, пояснили, що щодня їм поступає в середньому до 6 тисяч дзвінків громадян, але чи був серед них дзвінки з приводу дій аферистів, які встановлюють двері за рахунок киян, відповісти не змогли.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: