Як я купувала диплом. Або чи можливо отримати вищу освіту нічого не роблячи

Буклети з пропозиціями написати замість вас курсову, диплом і навіть дисертацію буквально переслідують молодих студентів при виході з метро, і ними ж мерехтить Інтернет. Ну, як тут не спокуситися? Швидко, цілком доступно за ціною, і якість гарантується. Кореспондент вирішив купити собі дипломну роботу.

Недавно знайома розказала мені таку історію: студентка-відмінниця вийшла на передзахист дипломної роботи. І одна з викладачів зрозуміла, що вона повністю переписала працю з однієї дисертації, тільки скоротивши до потрібної кількості сторінок.

– Це неймовірно, але студентка вмудрилася зробити роботу повністю на основі дисертації одного з наших викладачів, і ніхто аж до передзахисту цього не помітив. Я бачила чимало дипломних робіт написаних на основі декількох дисертацій, приправлених якимись власними роздумами, але з таким явним плагіатом зустрілася вперше, – розказує викладач черкаського університету Оксана Медалієва.

Виявилося, що дівчина скористалася послугами агентства, яке пише дипломні роботи на замовлення, і стала заручницею їх неохайності. Студентку до захисту не допустилися та їй запропонували попрацювати над іншою темою. Але далеко не завжди таке закінчується таким “простим” чином. Якби дипломна була написана не на основі дисертації викладача того ж вузу, робота дівчини пройшла б на ура. У морі курсовиків, дипломних і дисертацій так легко повторитися, що далеко не завжди можна це помітити.

Приведи друга і отримай курсову «на шару»

У цей момент я якраз працювала над написанням дипломної роботи в іншому вузі. Цілими днями на роботі, вихідні зайняті домашніми клопотами, а час давить. «Все. йду купувати диплом!» – вирішила я. Наступного ж дня мені буквально саме провидіння підсунуло в руки потрібний телефончик. Біля виходу з метро мені дали календарик. Зазвичай я тут же викидаю все, що мені “впарюють”, але тут придивилася: виявилося, що це якраз те, що мені було потрібно. «дипломна, курсова, дисертація, реферат, контрольна» – свідчило оголошення.

Ціни:

– дипломна робота – 450-1500 грн.;

– курсова робота – 150-500 грн.;

– контрольна робота – 25-200 грн.;

– реферат – 25 грн.;

– дисертація – від 2 тис. у.о.

Вже на роботі вирішила, що потрібно вибирати кращих з кращих. Залізла в Інтернет і знайшла масу оголошень подібного типу: «Швидко. Якісно. Недорого». Для додання ваги послугам і підвищення ціни в них вказано, що кожний автор, з яким вони працюють, є професіоналом в своїй області і має як мінімум ступінь кандидата наук. Мало того, обіцяють роздруківку роботи на лазерному принтері і дискету з роботою. Приходити за працею зовсім необов’язково, її може доставити вам на будинок кур’єр. У деяких навіть діє гнучка система знижок. Постійним клієнтам – від 5% до 20%. Тим, хто приведе друга – курсова «на шару». Більшість пише роботи без передоплати.

Вибравши, як мені здалося, найсолідніше оголошення, пішла за вказаною адресою. Крихітна кімнатка. В ній сидить молоденький хлопчина, перед ним ЖК-монітор. Питаю: ви продаєте дипломні? Хлопчина пожвавився і люб’язно так говорить: так, сідайте, зараз я все вам розкажу.

– Тема є або нам придумати?

– Є.

– Шкода, у нас так багато готових, а так ще замовляти фахівцю доведеться, часу більше піде, та і коштувати буде більше, – засмучено говорить він.

І тут же знаходить вихід: а, може, ви подивитеся наші теми і поміняєте свою на нашу?

Навчена гірким досвідом студентки з Черкас, я вирішила не ризикувати. Хіба мало, а раптом вони підсунуть мені те, що в моєму ж вузі вже захищалося. Тому рішуче говорю: ні, тема затверджена.

– Ну, гаразд, називайте її, – засмучено говорить хлопчина.

Буквально наступного ж дня мені передзвонили і повідомили радісну звістку: ми знайшли людину, він візьметься за вашу тему. Але, ви ж розумієте, коштувати від цього буде дорожче, та і часу займе більше. Домовилися, що за два тижні мені все напишуть, і обійдеться мені це в $ 200. Мало того, роботу доставлять додому. Ось це сервіс!

Практично у всіх контор, що пишуть дипломи, курсові і дисертації, є один, але істотний мінус. Вони беруться тільки за гуманітарні предмети. Технічні, і це відразу обмовляється, – в прольоті. Ну, і зрозуміла справа, з вами може відбутися те ж, що і із студенткою з Черкас: можуть підсунути чиюсь захищену роботу. І насправді, в більшості випадків саме так і роблять! За рахунок цього і пишуться вони так швидко. Але цього можна уникнути: достатньо сходити в бібліотеку власного вузу і проглянути всі захищені роботи за три роки. Це забере у вас день, та зате ніхто не піймає вас на плагіаті. Якщо ваша робота захищалася в іншому учбовому закладі, так до того ж, років з 5 тому, ваші шанси на успішну здачу дуже великі!

Кандидат в прольоті

Окрилена успіхом, маючи в кишені дипломну роботу, я вирішила піти далі і захистити дисертацію. А що? Чому ні? Пішла спершу у вдало випробуване агентство. Але тут мене чекало розчарування. Почувши, над чим я працюю, хлопець похитав головою і сказав, що навряд чи зможе мені допомогти.

– Ні, я спробую все-таки зв’язатися з нашим істориком (тема у мене історична), але він в цьому не спец. Я передзвоню вам завтра і дам остаточну відповідь.

Наступного дня він і справді мені передзвонив і сказав: ні, з вашою темою ми допомогти не можемо.

Я увійшла до азарту. І думаю: ну, не повезло з однією конторою, може, повезе з іншою. Залізла в Інтернет знову, знайшла аналогічне оголошення – і в дорогу. Але тут мене чекало ще більше розчарування.

– Ні, дівчина, що ви, ми дисертаціями не займаємося, тільки курсові і дипломи.

– Але у вас же в оголошенні написано! – дивуюся я.

– Якщо чесно, ви перша, хто до нас прийшов з приводу дисертації. Ми спочатку хотіли налагодити і цей бізнес, але це дорого, потрібно виходити на учених, велику частину грошей віддавати їм. І ми вирішили обмежитися курсовими і дипломними. Ми беремо їх у друзів дешево і торгуємо. Просто буклети були надруковані тоді, коли плани у нас були більш грандіозними.

– А ви не боїтеся займатися цим бізнесом?

– А кого боятися? Раз вже в університетах процвітає купівля-продаж прямо з рук викладачів, так чого нам боятися? В нашій країні можна все!

Російська якість

Словом, в Україні я так і не знайшла жодного гідного продавця дисертацій. І тут наткнулася на один російський сайт. Ось у них все серйозно! Навіть по наповненню сайту зрозуміло, що люди собаку з’їли в цій справі. Вони пропонують повний комплекс послуг. Можуть посприяти в пошуку відповідної аспірантури і здачі кандидатського мінімуму і навіть в підборі наукового керівника. Придумають замість вас тему. Напишуть за 4 місяці (згодіться, максимально стислі терміни) саму роботу і автореферат. Опублікують три потрібні для допуску до захисту статті. А щоб спростити задачу професорам, які будуть присутні на захисті, напишуть замість них рецензії на роботу. Все одно в більшості випадків, щоб не мучитися, вчені мужі довіряють цю відповідальну справу претенденту. Якщо вам потрібна курсова або диплом, все ще простіше. Бажаєте, вони напишуть самі. А хочете, замовте щось з їх каталогу, причому прямо по Інтернету. Для того, щоб придбати готову, що здавалася раніше роботу, достатньо вибрати тип роботи (контрольна, реферат, курсова, диплом, дисертація), предмет і тему в каталозі, потім натискувати кнопку «купити», після чого відкриється вікно з формою замовлення.

– Всі роботи нашого каталогу один раз на місяць проходять перевірку на анти плагіат (спеціальна програма, яка перевіряє: чи немає такої ж роботи в Інтернеті). Якщо робота або її частина дублюється в інших джерелах без посилання на наш інтернет-сайт, ми видаляємо таку роботу з свого каталогу готових робіт, – гарантують організатори сайту.

Росіяни пропонують свої послуги і українцям. Одна моя подруга-аспірантка успішно скористалася ними. Правда, у неї йшлося тільки про написання самої роботи, вся решта послуг на Україну не розповсюджується. Але захист пройшов успішно, і подруга була абсолютно задоволена якістю.

Загалом, на перевірку виявилося, що з курсовими, дипломами і контрольними роботами для студентів українські контори справляються на відмінно! Деякі навіть слоган узяли собі такою: готові захищені роботи на «5+». Відвертість роботи агентств по написанню курсових і дипломів викликає масу питань до Міністерства освіти. Невже там не в курсі існування таких послуг, якщо буклети роздають на кожному кроці? А ось з дисертаціями в Україні реально туго. Цей бізнес тут поки не налагоджений і не поставлений на потік. Для успішного захисту простіше домовитися з яким-небудь кандидатом наук напряму і не платити за посередництво. Мало того, в цьому випадку буде з кого питати.

Як боротися із списуванням?

Проблема купівлі-продажу курсових, дипломних і дисертацій в наших вузах стала настільки масштабною, що керівництво вищих учбових закладів задумалося і вирішило: настала пора з цим боротися. З цього року в 40-ка вузах України вводиться програма анти плагіат. Студенти подаватимуть свої курсові і дипломні на електронних носіях. Програма працює так, що може не тільки виявляти вкрадені роботи на українській мові, але і зможе порівнювати тексти, перекладені з російського на український, і навпаки. Розробники вирішили: якщо 30% роботи співпадають, це вже можна вважати плагіатом.

Факультет економіки і менеджменту Торговельно-економічного інституту КНЕУ став одним з перших, де вводять цю програму. Ступінь захисту достатньо високий. Оператор системи не має доступу до робіт після того, як їх ввели в базу даних.

– З червня цього року ми займаємося наповненням бази даних. Під час літньої сесії студенти випробують на собі її дію. Але вже зараз видно, що введення цієї програми було правильним рішенням. Більшість наших студентів почала писати дипломні вже зараз, вони зрозуміли, що краще не ризикувати: адже за списування дипломних робіт студента не допустять до захисту і автоматично виключать з вузу. Вони стали відноситися до написання робіт чесніше. Думаю, для вузу це питання іміджу, – розповів газеті декан факультету.

КОМЕНТАР

Олександр Балюбаш, директор Департаменту вищої освіти:

Міністерство прагне боротися з плагіатом, підвищуючи вимоги до робіт і керівників. Ми також формуємо свою базу дипломних і курсових. Ця база по дисертаціях вже успішно працює. Крім того, ми прагнемо сформувати серед студентів і викладачів своєрідний кодекс честі. Намагаємося вселити, що після закінчення вузу буде складніше працевлаштуватися, якщо не буде знань. Влаштовуємо показові відрахування недбайливих, нечесних студентів і нечистих на руку викладачів. І, безумовно, Міністерство підтримує ініціативу київського національного авіаційного університету, що виступив ініціатором введення в дію «програми анти плагіат». Але, на жаль, ми розуміємо, що на даному етапі для введення цієї програми в життя в масштабах країни не вистачає засобів.

novaya.com.ua 

Переклад на українську мову: Lohotron.in.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 thought on “Як я купувала диплом. Або чи можливо отримати вищу освіту нічого не роблячи

  1. Студенти мають самі писати всі роботи. В цьому я переконалася і на власному гіркому досвіді. Замовивши роботу на сайті na5ku.com.ua – співпадіння плагіату мало того, що було 98%, так ще й таких орфорграфічних та пунктуації них помилок понароблювали, що навіть учні в школі не роблять. На всі мої зауваження відповідали годинами, або взагалі ігнорили( в кінцевому підсумку ні роботу вчасно не здала і гроші даремно витратила(

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: