Військовий льотчик. Він же “вродливий аферист”

В чому секрет успішних афер? Як показує практика, кримінального таланту афериста тут мало, вся справа в… “чарівності”. Адже саме завдяки цій якості більшість шахраїв запросто втирається у довіру до своїх жертв. А там, де повне довіру, як правило, обман. Ось таким привабливим обманщиком був Володимир П-нов. В кінці 80-х – початку 90-х років на цього афериста полювали всі: і прості громадяни, і бандити, і наша доблесна міліція.

Великий кульгавий

Дитинство і отроцтво Вови П-нова були в ті «червоні» роки, як у всіх, піонерськими і комсомольськими. Проте, виховали П-нова ці дві ленінські організації вельми своєрідно. Відслуживши в армії і послуживши потім трохи справі партії при обкомі, наш герой не витримав і повстав проти радянської зрівнялівки, яка виключала розподіл на класи бідних і багатих. Одним словом, захотілося Володимиру П-нову грошей. Як тільки виникло у нього це пристрасне бажання, він зайнявся комерцією, або, як тоді говорили, караною законом спекуляцією. А ось в період великої горбачовської перебудови зважаючи на перспективи і можливості, що відкриваються перед ним, зітхнув П-нов повними грудьми. Великих грошей у Вови в ті роки не було, зате були хороші зв’язки. Завів він їх завдяки своїй природній чарівливості. І справа тут була навіть не в красі, просто вмів П-нов так мило і трохи збентежено усміхатися, що у будь-кого викликав відчуття розчулення і, звичайно ж, повного довір’я. Своїм природним даром Владимир користувався вміло – одурював всіх направо і наліво. Хоча сам так у жодному випадку не вважав, виправдовуючись тим, що іноді просто не встигав виконати обіцяне.

В середині 80-х років, коли на півострові почалися бандитські часи, мав Владимир П-нов невелику комерційну фірму і одночасно був активістом якоїсь військово-патріотичної організації. Був він при цьому суспільстві як один з генеральних спонсорів, на насправді керувався наш герой зовсім не суспільними проблемами – Вові просто були потрібні усілякі пільги, вигідні зв’язки і вхід у всі чиновницькі кабінети. Для того, щоб стати повноправним членом цієї організації, придумав собі П-нов, виражаючись міліційною термінологією, легенду. Нібито, він військовий льотчик. Під час бойових дій виплигнув з літака, що горів, парашут розкрився, але приземлення було невдалим – сильно пошкодив ногу і ось тепер шкутильгає (П-нов дійсно накульгував на праву ногу через природжений дефект).

Його легенда ні у кого не викликала сумнівів: Вова так збентежено усміхався, коли розказував про свої подвиги, що ставало щиро шкода цієї покаліченої війною людини. Правда, якою саме війною, ніхто не знав. Від цього питання П-нов ухилявся, оскільки під Афган не потрапляв за часом. Та і хіба мало воєн на планеті і льотчиків!

Будинок, який недобудував Вова

Статус воїна-героя непогано допомагав Володимиру в реалізації його комерційних планів, тим часом на саму громадську організацію він незабаром махнув рукою і почав співробітничати з бандитами.

Перша Вовина афера, яку «кришували» «черевики», була рибоконсервною. Узяв тоді П-нов кредит в одному з банків, що належав ОЗГ, орендував літак ан-24, обзавівся міжнародним сертифікатом на комерційні цивільні рейси і почав займатися звичайною контрабандою – літав на Камчатку і привозив звідти рибні консерви. По офіційних документах приземлення запрошували в Росії, потім нібито через поломку літака просили екстрену посадку в Сімферополі. І тут вже в обхід митниці вивантажували товар і відвозили його на приватні склади. Потім цією продукцією Вова П-нов розплачувався де тільки міг: і хабарі нею давав, і як бартер відпускав, і навіть зарплату членам організації видавав рибними консервами.

Другий проект, який «кришували» «черевики» – будівництво житлового будинку в районі Пневматики. Про будівництво багатоповерхівок в цьому районі дотепер ходять легенди. Ми вже писали про те, як в будинку на вул. Балаклавській, 77, спочатку розпродавав квартири відомий кримський шахрай Олександр Галкін, а потім за його спиною ці квартири почали продавати по підроблених документах люди кримінального авторитету Олега Дзюби. Справа затягнулася аж до сьогоднішнього дня: зовсім недавно Олександр Галкін судився із цього приводу, але програв.

Подібним шахрайством займався в ті роки і наш герой. Знову ж таки узяв кредит в бандитському банку і виступив пайовиком при будівництві житлового будинку на вул. Балаклавській. Будівництво удома йшло неспішно, при цьому справи у П-нова були такі погані, що погашати кредит він ледве встигав. Довелося узяти інший кредит вже в іншому банку, щоб погасити заборгованість. Загалом, у результаті Володимир вирішив обвести всіх навкруги пальця. Він почав продавати квартири в недобудованому будинку. Унікальним було те, що одні і ті ж квартири продавав П-нов десяткам людей. І не простим людям – деякі з них оберталися в кримінальних кругах, інші посідали великі посади. Привабливий аферист Вова П-нов давав людині гарантійний лист, в якому мовилося, що він передає тому свою частку у вигляді квартири, і прикладав до цього ще декілька потрібних документів. Люди чомусь дуже довіряли П-нову, відразу віддавали йому гроші і чекали закінчення будівництва. Таких чекаючих потім виявилося декілька десятків.

Йшов час, будівництво не просувалося, потерпілі почали проявляти незадоволеність і, головне, спілкуватися один з одним. Мовляв, я купив квартиру № 10 в цьому будинку, я теж купив цю ж квартиру . У результаті народ зрозумів, що його розвели. Серед обдурених були і бандити, які почали полювання на П-нова.

Все-таки посадили

На той момент, коли розкрилася Вовина афера з будинком на вул. Балаклавській, він вже виступав пайовиком більш могутнього будівництва – житлового комплексу на вул. Павленко. Тут у П-нова, на відміну від першого будівництва, все йшло як по маслу. Але одержати куш з цього будівництва перешкодили Володимиру люди у формі. Вони арештували його, коли в міліцію поступили заяви від потерпілих. На той час на Володимира П-нова вже готувався бандитський замах, тому тюремна камера стала для нього затишним і надійним гніздечком. Та і міліціонери виявилися для Вови наймилішими людьми. Втім, як і Вова для них. Річ у тому, що П-нов виявився на рідкість балакучою і такою привабливою особою!

Він захлинаючись розказував про всі свої афери, плани на майбутнє, банківські рахунки і майно. Ті слухали «солодкого» ув’язненого, не вірячи своїм вухам: одні представляли, як незабаром стануть нечувано багатими, інші вже купалися в промінні слави, передчуваючи розкриття гучних кримінальних справ і арешт крупних кримінальних авторитетів. Нікому з досвідчених правоохранителей навіть в голову не прийшло, що велику половину всього сказаного Вова П-нов просто, як завжди, нафантазував.

Але дуже скоро його обман розкрився. Декількох вартових порядку все-таки біс поплутав, і вони навіть ризикнули провернути разом з Володимиром парочку афер. Одна з них була «овочевою». П-нов розказав, як на звичайних кримських овочах можна робити великі гроші, перепродуючи їх в інших містах України. Правоохоронці зажевріли цією простою, але геніальною ідеєю. Вова по своїх каналах роздобув велику партію помідорів, природно, безкоштовно, пообіцявши, що поверне гроші, як тільки реалізує товар. Йому, як завжди, повірили. Потім ці помідори «бізнесмени» відправили до Донецька, де вони виявилися ще дешевше кримських. Одним словом, підприємництво потерпіло крах, грошей ніхто так і не побачив.

Розчарувавшисm у Вовbних «казках», правоохоронці з чистою совістю засудили П-нова за шахрайство і дали йому 7 років “суворого режиму”. Спочатку він намагався, що називається, «косити під ідіота», сподіваючись таким чином відсидітися в психіатричній лікарні, але його природна чарівливість на психіатрів не подіяла. І не таких бачили.

А ось, до речі, самого Володимира П-нова більше в Криму не бачили. Говорять, що термін свій він відсидів і подався кудись за кордон. У пошуках нового щастя і нових жертв своєї чарівливості.

1k.com.ua

Переклад на українську мову: Lohotron.in.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: