В Україні знову активізувалися організатори лохотрону, які обмінюють ваші гроші на їх «макулатуру»

Розкривши одержаний від одного з наших читачів важкий конверт і ледве поглянувши на його вміст, автор цих рядків не втримався від вигуку: «Виявляється, живий курилка!» Бо знову йшлося про лохотрон, суть якого ми пояснювали ще минулого року. (“Лохотрон в Україні” також писав про це, зокрема, у статті “50 000 безкоштовно“)

Судячи з тексту листа читача, він зрозумів: за красивими словами організаторів стоїть всього лише їх бажання на вас заробити. Проте багато хто дотепер вірить в доброго дядька із «золотим» ключиком. У прямому розумінні слова, бо ключик в конверті теж є.

Коротко нагадаємо, про що йде мова. Людина несподівано одержує на свою поштову адресу товстий конверт, в якому міститься маса барвисто оформленої кореспонденції. У ній розповідається про те, що адресат має «унікальний шанс» виграти 100 тис. грн або один з тисячі заохочувальних призів. А якщо він погодиться купити за спеціальною ціною дуже корисну і абсолютно необхідну в господарстві книгу (нам відомо два варіанти пропозиції: «Домашній лікар» і «Нерозгадані таємниці людства»), то дістане можливість виграти ще і автомобіль або взяти його вартість грошима. Вам книга не потрібна? О’кей, відповідайте «ні» і ви як і раніше можете виграти все назване, окрім авто. Здавалося б, ситуація зрозуміла: хтось підприємливий під пристойним приводом хоче всучити вам неходову літературу. Проте люди зрозуміють це лише тоді, коли, сплативши чималі, як для нашої людини, гроші за згадану книгу (близько 100 грн), одержать щось, реальна вартість чого разів у 10 менша. Усього чистий прибуток організаторів — до 1000%. Не варто казати, що ні ста тисяч гривень, ні авто простакам не видати, як своїх вух.

Згідно із законом «Про захист прав споживачів» ви маєте право повернути книгу і одержати назад гроші. Але зробити це в даному випадку практично неможливо. Адреса відправника — абонентський ящик, а для повернення грошей необхідна квитанція про те, що товар у вас прийняли. У кого її можна одержати, не зрозуміло. Звернутися в міліцію зі скаргою, що вас обдурили? Але якщо поглянути на прислані вам папери очима юриста, виходить, що фірма вам запропонувала безкоштовно взяти участь у розіграші призів і автомобіля і купити в неї якусь книгу. Ви добровільно погодилися на обидві пропозиції і в результаті нічого не виграли? Ну, не пощастило. Вас обдурили, підсунули не те, що ви хотіли? Так скористайтеся своїм правом споживача, поверніть товар і отримайте назад гроші. Круг замкнувся.

Чому люди вірять «завлєкаловці»? Виявляється, тому, що розроблено спецтехнології розповсюдження такої «макулатури». Тексти листів, що розсилаються, побудовані так, що люди читають в них те, що хочуть прочитати, а не те, що написано насправді. Для більшої переконливості йде маса подробиць, які привертають увагу, на кшталт «ви стали володарем відразу шести номерів, на кожен може випасти будь-який з призів, серед яких перший приз фіналу в 100000 грн.», «унікальний шанс» тощо. Насправді це ні про що не говорить: очевидно, що шанс виграти і виграш — далеко не одне і те ж, адже в розіграші напевно бере участь багато людей. А «заохочувальний приз» цілком може виявитися якоюсь непотрібною дрібницею.

Нарешті, про «золотий» ключик. Порівняно з присланою нам читачами рік тому алюмінієвою анодованою штамповкою, що додається до листа, нинішній ключик виготовлений… з паперу (справи йдуть кепсько, панове, доводиться економити? — Авт.). Але як і раніше є фото двох авто — дорожчого і дешевшого з проханням розгадати задачку для трирічної дитини: знайти на одній з двох картинок машину, номер якої співпадає з номером, вибитим на «золотому» ключику. Чи треба говорити, що вам пропонують позмагатися не за дешевину, а за круту іномарку. Втім, на результат це не впливає.

О.Панченко, газета “Сьогодні”
Переклад на українську мову та анотації: Lohotron.in.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: