Супермаркетівській лохотрон

На днях зайшов до супермаркету. Великий такий магазин, з купою вітрин, людей і рибним відділом, запах якого відчувається ще на вулиці. Але мені риба не була потрібна. В кишені шелестіла підказка-листок-список всього, що я повинен купити. Отже, не збиваючись з шляху істинного на придбання ящика пива і солоних горішків, я зобов’язався доставити додому: помідори консервовані – 1 банка, масло вершкове – 1 уп., батон, банани – 1 кг, фарш м’ясний – 1 кг, пакет кефіру і коробка цукерок “Пташине молоко” – улюблені солодощі коханої дівчини.

Зібравши всі продукти по “супермаркетовським” полицям, я попрямував до каси, вистояв чергу і приготувався платити. І тут почалося найцікавіше. Сума, яку назвала продавщиця, на 10 гривень перевищувала ту, що зберігалася в моєму гаманці. Тільки тому я кинувся перевіряти чек, адже зазвичай – досить рідко підсумовую в думці вартість продуктів. І що ж? В серединці чека, так ненавмисно, ніби загубилася циферка 24 грн., напроти якої було написано: ікра червона. Я протер очі. Потім протер ще раз. Потім подивився в свій список, а потім в пакет, куди вже склав все куплене – ніякої ікри не було.

“Дівчино?” – я обурений ткнув пальцем в “ікриний” рядок і приготувався вислуховувати вибачення. Фігушки! “Це штрих-код збився” – пояснила продавщиця і вельми неохоче потопала за адміністратором, щоб “перебити” неправильний чек. За останні три дні я встиг розказати про таке обдурювання всім знайомим і зібрав цілий букет “супермаркетовських” обманів. Поспішаю поділитися!

Касир жарить!

 

Тут варіантів декілька. Наприклад, пару тижнів тому мій хороший знайомий Вова Рімаренко зловив “на гарячому” касира, який не скинув з комп’ютера інформацію про покупки попереднього покупця. І (ось спритна людина!) спробував приплюсувати вже сплачену суму до нової, Вовиної. На щастя, гострозорий Рімаренко угледів каверзу і запобіг несправедливості. Адже вийди він за поріг супермаркету, і все – як потім доведеш, що не випив на вулиці пиво, якого немає в твоєму пакеті?

Ще одна вигадка метких касирів – гра з штрих-кодами. Мамчину подружку Віку хотіли “розвести” на рівному місці – замість дитячої гри “Морської бій” за 5.60 грн. пробили м’яку іграшку, ціна якої вище в два рази. Справа вся в тому, що касир набирав код уручну, а не прочитував за допомогою касового сканера, (тоді комп’ютер автоматично фіксує ціну) тому і “помилився”. Коди на ці товари відрізнялися лише на одну цифру – виправдовувався касир. Але! Як правило, касир відмінно знає товарні коди і може спокійно набрати, залежно від ситуації, код більш дорогого або більш дешевого товару. Потім, якщо його викриють, просто вибачиться, пославшись на утомленість.

Висновок: по-перше, не полінуйтеся наперед прикинути, в скільки вам обійдеться марш-кидок по супермаркету. По-друге, ЗАВЖДИ перевіряйте свій чек, ДО ТОГО як ВІДІЙДЕТЕ ВІД каси.

Кілограми бувають різними

Кріпіться, друзі, в супермаркетах не тільки обраховують, але і обважують.

Деякі товари, особливо фрукти, схильні усиханню. Так, 20 кг мандаринів через тиждень, що поступили до супермаркету, перетворюються в 18. Продавці, природно, не бажають оплачувати мінус, який обов’язково спливе при переобліку. Тому мандаринчики наперед фасують в сіточки і наклеюють бирку з вагою і вартістю. А потім, заплативши за кілограм цитрусових, ви реально одержуєте 930-940 грамів.

Фокус №2 – з нарізкою. Чи часто ви звертаєте увагу на те, як зважують свіжо порізану для вас рибу? В пакувальній тарі або просто – на целофановому пакеті, на терезах? Дуже часто продавці кладуть продукт в коробку, а тільки потім зважують. Результат – купуючи, наприклад, шматочок сьомги, ви одержуєте на додачу підкладку пінопласту і фасувальну плівку за ціною делікатесу. Що говорити про наперед запакований продукт. Тут обман – майже стовідсоткової вірогідності.

Ігри цінників

 

Наша сусідка Марія Федорівна на іграх з цінниками “попадається” постійно. Ось, наприклад, стоять на полиці коробочки сметани. Багато найрізноманітніших коробочок. І цінників під ними – теж тьма. Марія Федорівна кожного разу вибирає сметану, під якою вказана сама невисока ціна. І, уявіть собі, вона ще жодного разу не вгадала. На касі виявлялося, що старенька узяла зовсім іншу сметану, вартість якої вище.

Для чого я все це пишу? Прикро, чи знаєте, відчувати, що тебе тримають за лоха. Адже по ідеї, покупка в супермаркеті – зручна і економічно вигідна. Але зараз все це набагато більше нагадує “кидок”.

Як завжди – висновки робіть самі, і – будьте пильними!

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: