Шлюбні аферистки

Міжнародні служби знайомств в Інтернеті надають можливість кожному шукати партнера в будь-якій частині земної кулі шляхом найпростіших натиснень кнопок на комп’ютері. Безліч чоловіків за рубежем рахують, що українські і російські жінки – прекрасні дружини, і десятки сайтів спеціалізуються на знайомствах між західними чоловіками і жінками з країн СНД.

На жаль, крім можливості зустріти свою долю на іншому кінці земної кулі, цей вид знайомств відкрив також великі можливості для шахрайства. Люди, що сподіваються знайти любов, і утомлені від самотності, дуже уразливі, і у багатьох випадках є легкою здобиччю для шахраїв.

Зараз існує два основні види махінацій у сфері знайомств між українськими і російськими жінками і західними чоловіками:

1. Жінка розміщує свою анкету на одному з сайтів знайомств і починає романтичне листування з одним (або декількома) чоловіками з-за кордону. Коли листування призводить до того, що чоловік зацікавлений в жінці настільки, що бажає з нею зустрітися, він пропонує їй приїхати до нього в гості, і висилає їй гроші на візу і (або) на авіа квиток. Після того, як жінка одержує гроші, вона зникає.

2. Другий вид шахрайства більш витончений. В дію включається туристичне агентство. Після того, як чоловік вирішив, що жінка, з якою він переписується, може стати його «другою половиною», він вирішує поїхати в її рідне місто, щоб побачити її.

Жінка пропонує йому скористатися послугами туристичного агентства на Україні або в Росії, яке може запропонувати «дуже хороші умови для організації поїздки». Коли гроші за тур одержані – агентство і жінка зникають.

Практично кожна служба міжнародних знайомств страждає від махінацій цього сорту, і шукає методи боротьби з ними. Перш за все – це прохання до всіх про інформування, якщо немає упевненості в автентичності намірів однієї з жінок, зареєстрованих на сайтах знайомств. У минулому, коли служби знайомств одержували повідомлення подібного сорту з достатніми підставами для сумнівів в щирості жінки, то просто видаляли її анкету. Але з часом прийшли до висновку, що видалення анкети великого результату не приносить. Швидше, це дозволяє шахрайці бути більш обережною – реєструватися під іншим ім’ям користувача, опублікувати іншу фотографію.

Тоді була розроблена більш продуктивна тактика боротьби з махінаціями подібного роду. Якщо одержано повідомлення від одного з чоловіків про те, що жінка, з якою він веде листування, викликає у нього підозри, анкета цієї жінки позначається в базі даних, як «сумнівна». І з цієї миті всі листи жінки, які вона посилає іншим членам агентства, йдуть «в нікуди»… Хоча вона одержує повідомлення від системи, що лист відправлений успішно. Її анкета більше не з’являється в результатах пошуку, і вона не одержує пошту від інших членів клубу. Фактично, вона відрізана від будь-якого спілкування з іншими членами сайту, хоча вона вважає, що як і раніше – повноправний член клубу.

Крім цього, система починає відстежувати дії даної жінки – її IP адресу (адреса комп’ютера, яку вона використовує для входу в систему), манеру написання листів і стиль анкети. Як правило, шахраї використовують схожі тексти для написання анкет – схожі вирази, ті ж самі помилки в англійській мові. Якщо жінка вирішить реєструватися під іншим ім’ям, і під час реєстрації наша система «бачить», що IP адреса даного відвідувача сайту співпадає з IP адресою одного з шахраїв, або ж манера написання анкети аналогічна стилю одного з шахраїв, то користувач одержує повідомлення, що реєстрація пройшла успішно. Але насправді анкета не зберігається в базі даних, і ім’я користувача не працює для входу в систему. Також перевіряється, чи були інші реєстрації анкет з даного комп’ютера (IP адреси), і якщо такі існують, вони також маркіруються, як «підозрілі».

Звичайно, цей спосіб відстежування анкет не забезпечує 100% безпеки для членів клубу знайомств. Шахрай може використовувати інший комп’ютер, який не зареєстрований в базі даних, або ж написати анкету в абсолютно іншому стилі і опублікувати іншу фотографію. Проте такий метод дозволяє виявляти сумнівних користувачів до того, як вони почали яке-небудь листування або ж навіть до того моменту, як вони реєструвалися на сайті знайомств.

Зараз розробляються додаткові заходи по припиненню шахрайства. Незабаром буде запущена програма, яка дозволить кожному зареєстрованому користувачу давати оцінку «довіри» анкетам інших членів клубу. Це допоможе тим, хто починає листування з якою-небудь з жінок, перевірити, чи не повідомляв хто-небудь про сумнівні дії або листи даної жінки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: