Шахрайство з правами водія

Iнформацiя про введення в дiю з першого сiчня 2005 року Департаментом Державтоiнспекцiї МВС України нових посвiдчень водiя мiжнародного зразка (на фото) викликала iнтерес не лише водiїв, а й всiляких шахраїв, якi бажають отримати легкий прибуток.

Останнiм часом на деяких iнтернет-сайтах з’явилися такi повiдомлення: “В 1949 роцi ООН затвердила зразок мiжнародних прав. З того часу їх видають водiям у всiх країнах земної кулi, незалежно вiд нацiональностi того, хто їх отримує. Цей документ дає право керувати транспортним засобом бiльш, нiж у 200 країнах свiту й не мати проблем з бюрократичним апаратом полiцiї”. Як стверджують автори матерiалу, вже сьогоднi деякi мiжнароднi автомобiльнi асоцiацiї готовi за “скромну плату” видати такi водiйськi документи. Для їх отримання, начебто, “не потрiбно звертатися до Державтоiнспекцiї, стояти в чергах, складати iспити та надавати медичну довiдку”. А лише необхiдно надiслати електронною поштою ксерокопiю звичайного водiйського посвiдчення, зразок пiдпису й фотографiю. Щоправда, на одному iз сайтiв пропонують додати ще й вiдомостi про зрiст та колiр очей. Новi посвiдчення водiя коштують всього 100 доларiв США. Саме таку суму необхiдно перерахувати на зазначенi на сайтах рахунки.

Департамент Державтоiнспекцiї МВС України спростовує цю iнформацiю та попереджає водiїв, що будь-яка органiзацiя не має права видавати посвiдчення водiя. Такий документ можуть видавати лише реєстрацiйно-екзаменацiйнi пiдроздiли ДАI. Водiйськi посвiдчення, отриманi в iнших органiзацiях, є недiйсними.Водночас дiяльнiсть таких фiрм є шахрайством. Вiдповiдно до статтi 358 Кримiнального Кодексу України “Пiдроблення документiв, печаток, штампiв та бланкiв, їх збут, використання пiдроблених документiв” карається штрафом до сiмдесяти неоподаткованих мiнiмумiв доходiв громадян, або арештом строком до шести мiсяцiв, або обмеженням волi до трьох рокiв.

Ця ж стаття передбачає й вiдповiдальнiсть осiб, якi свiдомо використовують пiдробленi документи. Це – штраф у розмiрi до п’ятдесяти неоподаткованих мiнiмумiв доходiв громадян, чи арешт строком до шести мiсяцiв, або обмеження волi до двох рокiв.
 

Тож, шановнi водiї, не дайте себе ошукати!

sai.mia.gov.ua

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: