Робота на дому – реальний заробіток або атака аферистів?

Намагаючись знайти роботу вдома, не піймайтесь на гачок аферистів

Вислів “робота вдома”, “робота на дому” у кожної людини викликає свої асоціації. У одного в голові починає вимальовуватися принадна картина: підйом в районі дванадцяти, ванні процедури і легкий сніданок. Потім він зручно влаштовується перед телевізором, включає ноутбук і приймається за добре оплачувану роботу. Інший теж зрадіє. Тепер у нього з’явилася можливість підробити після навчання або основного заробітку. Нічого, що він збиратиме ручки або клеїтиме конверти, зате у нього нарешті з’явилася можливість купити те, про що давно мріяв.
А третій, наприклад, посміхнеться. Він пригадає випадок, як його товариш “клюнув” на надомну роботу і потрапив в руки аферистів. Варіантів може бути маса. Але часто правим виявляється третій.

Аферисти атакують

Афери з’явилися, напевно, в той самий момент, коли з’явився цей світ. Пійматися на обман можна у будь-який час і в будь-якому місці: обважування в магазині, лохотрони, секти, псевдомаги і псевдоворожки, цигани, жебраки, обдурювання при спробі влаштуватися на роботу, підробка грошових купюр, усілякі телемагазини і лотереї, фінансові і квартирні махінації і безліч інших витончених способів обдурити людину.

Здавалося б, скільки можна наступати на одні і ті ж граблі? Проте наступають, причому, знаючи точно, де вони знаходяться, і при цьому, вимовляючи стандартну фразу, що з ними такого ніколи не відбудеться. Це як хвороба, від якої немає ліків, – вона так і прогресуватиме, пожираючи людський розум і паралельно з цим спустошуючи їх кишені.

Все це було як передмова, а зараз я розкажу дві історій, які, можливо, відохотять у вас шукати надомну роботу.

Робота в посилці

Почну з себе, теж що вирішила заробити небагато грошей, не виходячи з будинку. Свого працедавця я вибрала по оголошенню, в якому мовилося, що він пропонує різні види діяльності, а також укладає договір. Відправивши поштою все, що було потрібне (чистий конверт, а також конверт із зворотною адресою), стала чекати відповіді, яка прийшла за два тижні. Вірніше, в поштовому ящику я знайшла повідомлення про посилку, що прийшла на моє ім’я. Тільки віддадуть мені її в тому випадки, якщо я сплачу “кругленьку” суму грошей.

Або ж цікавість узяла верх над здоровим глуздом, або ж в мені дотепер живе непохитна віра в чудеса, але я знайшла гроші і заплатила. А дарма. Бачили б ви мої очі, коли я відкрила посилку і дістала звідти два ксерокопійовані листи. В них було написано, що ніякої роботи мені не нададуть, але радять заробляти гроші таким же способом, як і вони. Ось я і наступила на ті самі граблі, про які говорила раніше.

Робота для Попелюшки

Інший випадок відбувся з моєю знайомою, яка живе в Росії. Там аферисти теж відрізняються розумом і кмітливістю. Вони займалися набором співробітників для обробки фармацевтичних матеріалів вдома і моя подруга “клюнула” на їх оголошення. Для укладення договору з документів від неї зажадали тільки паспортні дані і заставу за матеріал, з яким вона працюватиме удома. Їй вручили поліетиленові пакети, наповнені якимись маленькими кульками. При детальному розгляді виявилося, що кульки двох видів: одні більш прозорі, інші більш матові. Їй сказали, що матові – це силікон, а блискучі – пластмаса, і що задача розсортувати ці кульки в окремі пакети, тобто силікон до силікону, а пластмасу, відповідно, до пластмаси. Терміни виконання замовлення обмовлялися наперед, але якщо виходило виконати роботу раніше – обіцяли якісь надбавки.

Розбирати ці кульки пластмасово-силіконів – робота, хоча і копітка, але завдання швидковиконуване, тобто на розбір пакету у неї йшло приблизно 3 години. Перший раз подруга узяла один пакет, потім два, потім взагалі 5-6 пакетів. Все обходилося, їй платили за виконану роботу, а вона залишала заставу за наступний матеріал. Коли застава стала вже коштувати надто дорого, вона задумалася про каверзу. Але було вже пізно.

На дверях так званого офісу її зустріло оголошення, яке свідчило, що всім потерпілим від фірми належить з’явитися для написання заяв за вказаною адресою в районне відділення міліції. З’явившися туди, вона взнала, що взагалі прийнято більше трьохсот заяв аналогічного характеру і відсоток того, що шахраї будуть спіймані, нікчемно малий. Також її повідомили, що перебирала вона зовсім не сировину для медикаментів, а просто якісь відходи. Причому, після того, як розсортовані кульки повертали в офіс, липові працедавці, особливо не морочившись, просто перемішували їх знову. Отже і моя подруга набила шишку на лобі все тими ж граблями.

Офіс “на дивані”

В Україні віддалена форма роботи дотепер залишається не запитаною – багато в чому через істотне недовір’я працедавців до службовців, діяльність яких вони не зможуть повністю проконтролювати, а також через стереотип, згідно якому робота вдома сприймається як щось тимчасове і несерйозне, що склалося.

Кого ж слід відносити до категорії “віддалених” працівників? По-перше, це ті “домашні” фахівці – дизайнери, журналісти, програмісти, для яких компанія обладнала офіс вдома, забезпечує і оплачує високошвидкісний інтернет. По-друге, “мобільні” службовці: як правило, менеджери по розвитку бізнесу, головні бухгалтери, консультанти, чия робота орієнтована на клієнтські відносини. Їм постійно необхідно бути на зв’язку – чи в готелі, аеропорту, в дорозі або за обідом. Ще одна категорія – співробітники “віддалених офісів” – географічно розосереджених підприємств, які повинні постійно підтримувати зв’язок з центральним офісом або іншими філіалами і робити це з мінімальними витратами (наприклад, за допомогою IP-телефонії).

Поки на них попит невеликий. Проте через дорожнечу оренди офісних приміщень і завдяки розвитку інформаційних технологій ситуація скоро почне мінятися.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: