Повернення чемоданного лохотрону

Шахрайство – одна з сфер кримінального бізнесу, де науково-дослідницька думка ніколи не стоїть на місці. Пройдисвіти постійно вимушені винаходити всі нові і нові методи “кидка” співвітчизників. Скажімо, тільки звикають довірливі громадяни до одних методів “розводу”, а шахраї їм вже щось новеньке приготували. Або витягнули з кримінального архіву який-небудь добре забутий старий метод. Наприклад, останнім часом набули поширення знову відроджені лохотрони з чемоданами, точніше з дипломатами.

Якийсь час назад в Сімферополі працювала бригада шахраїв з сонячного Закавказзя. Кавказці “кидали” громадян, які продавали автомобілі. Схема лохотрону виглядала приблизно так. Шахраї по оголошеннях виходили на продавців авто. Потім обумовлювались всі деталі і призначалося місце передачі грошей, скажемо – квартира продавця. На операцію злочинці приїжджали з дуже хитрим дипломатом. “Бендери” привозили потрібну суму і давали перерахувати автовласнику. Все здавалося вірним, без обману. Перерахувавши готівку і переконавшись в чесності операції, продавець повинен був покласти гроші у відкритий перед ним дипломат покупців, який ті тримали в руках. Так він і чинив. Потім покупець залишав закритий дипломат у себе удома, і вся компанія з ключиком від кейса їхала до нотаріуса оформляти документи. Як тільки папери підписувалися, продавцю урочисто вручався ключ від дипломата з грошима.

Щаслива людина приїжджала додому, відкривала кейс, щоб ще раз перерахувати гроші, і, до свого великого жаху, не знаходила там ні копійки. А машина вже перепродувалась. Розбірки, як правило, ні до чого не приводили, а якщо навіть за кавказців і бралися правоохоронці, то ті, як мовиться, “включали повного дурня”.

Секрет лохотрону полягав в устрої дипломата. Одна із сторін кейса була акуратно надрізана. Коли перед покупцем відкривався кейс, знизу рука шахрая, яка тримала кейс, непомітно просовувалася в надрізану частину. І опинялася ніби усередині дипломата. Покупець клав всередину гроші, і вони потрапляли прямо на долоню кавказця. Поки чемодан закривався, рука з грошима непомітно зникала. Кейс виявлявся порожнім! І спробуй потім щось доведи: ну був надрізаний дипломат, ну і що, всяке буває!

м. Сімферополь, вокзал

Ще один лохотрон з дипломатом прокрутили в Сімферополі недавно. Всім відомо, що в кримській столиці багато людей, що скуповують в приватному порядку золото. Стоять такі скупники по всьому Сімферополю. Підходить до однієї такої зграйки милий дядечко-інтелігент років п’ятдесяти і, представившись зубним лікарем 6-ї міськлікарні, пропонує хлопцям купити золотко. Мов, за час роботи стоматологом у дядечка скопився великий запас неврахованих коронок, і він готовий їх здати дешево. Але все відразу, оптом. А коштує цього приблизно сім тисяч доларів. Не дивлячись на таку велику суму, хлопці з радістю погоджуються купити золото. Місце купівлі-продажу призначається біля сміттєвих контейнерів, що стоять напроти лікарні.

Дядечко наступного дня приходить з дипломатом, оснащеним кодовими замками, ну а хлопці приносять гроші просто в кишенях. А далі стоматолог, нібито що боїться обману, пропонує покупцям свою схему продажу. Потрібно покласти гроші в кейс, він його закриє, залишить покупцям і піде за дорогоцінним металом. Скупники погоджуються. Стоматолог відкриває кейс, де знаходяться коробка цукерок, два блоки сигарет і газета. Хлопці кладуть туди гроші, дядько закриває замки, перевертає дипломат у вертикальне положення, злегка струшує над сміттєвим контейнером, передає покупцям і йде за товаром. Скупники чекають п’яти хвилин, десять, двадцять, починають хвилюватися і розкривають кейс. На жаль, там ні цента! Стоматолог, природно, вже не повертається.

Суть цього лохотрона також криється в пристрої дипломата. Величезна коробка цукерок закриває всю нижню частину кейса, з боків проклеєно два муляжі сигаретних блоків, зверху газета. Між блоками – прихована від очей ніша, куди потрапляє пачка грошей. Коли дипломат перевертається у вертикальне положення, гроші падають на спеціальну пластину, яка під тяжкістю пачки відкривається, і готівка вивалюється назовні. А пластина така намагнічена, що тут же закривається. Все це проробляється над сміттєвим контейнером, куди непомітно падають гроші. Дипломат залишається порожнім! Коли скупники, що відкрили кейс, біжать шукати стоматолога, його “напарник” акуратно вилучає із сміття гроші. Шахраї, таким чином, втрачають лише дипломат, який залишається як презент потерпілим.

Ось такі “чемоданні” лохотрони крутилися в кримській столиці. Не виключено, що подібне відбувалося і в інших містах, але поки що, як кажуть, історія про це мовчить.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: