Погадай-ка мне, цыганка…

Чи вірите ви в те, що серед білого дня до вас на вулиці може підійти людина потім, щоб протягом 10-15 хвилин зробити вас багачем? Або для того, щоб врятувати від невідомої смертельної небезпеки? Якщо вірите – ви перший кандидат у жертви вуличних шахраїв…

циганкаНевірно стверджувати, що представники “кочівного племені, що займаються вуличним шахрайством” так вже сильно відрізняються від інших своїх колег. Особливості злочинного промислу (це підтвердить будь-який бувалий оперативник) взагалі визначає не національність, а злочинна “спеціалізація”. Просто так вже повелося, що цигани у нас в основному асоціюються із запалювальними піснями під гітару, а циганки – з прогнозом майбутнього. Ось цей-то забобон і використовують ті “ромали”, що підстерігають на вулицях марновірних і полохливих громадян з цілком конкретною метою.

“Працюють” двома способами. В першому випадку операція готується ретельно, вибирається конкретна жертва – як правило, дочка забезпечених батьків, про її рідні і близькі збираються дані, за нею ведеться нагляд. Потім відбувається наступне: до дівчини, яка йде по вулиці, підходить незнайома циганка, питає щось абсолютно нейтральне – наприклад, котра година або як пройти до вокзалу. Жертва відповідає і має намір продовжити шлях. І тут циганка, метнувши на неї пронизливий погляд чорних очей, упускає фатальне: “твоїй матері залишилося жити три дні!” Можливо, не матері, а батькові або сестрі… і не три дні, а тиждень. Все одно це шокує, вибиває з колії. Дев’яносто дев’ять відсотків жертв замість того, щоб побажати співбесідниці типуна на язик або ще чогось в цьому роді, розвернутися і піти, вступають в розмову: “звідки ви знаєте?!”, “з чого ви узяли?!”

Все – з цієї миті обробка починається всерйоз…

Бідній дівчині, убитій страшним прогнозом, тут же “видаються” подробиці, що “служать доказом” пророчого дару циганки – склад сім’ї, імена близьких, можливо, щось ще. Про те, що все це можна було взнати від балакучих бабусь біля під’їзду, ніхто в таку хвилину не пригадає. Далі циганка називає причину загрожуючих сім’ї нещасть: “наведено порчу”, “пороблено”. І розказує, як псування можна зняти. Спосіб чомусь завжди один: піти додому, узяти всі гроші, ювелірні вироби (це обо-обо-обов’язково!), а бажано ще і найбільш цінне з одягу – шкіряні куртки, дублянки, шуби. Чому саме це, а не, припустимо, віник або рулон туалетного паперу? «Ех ти, золотце, недогадлива!» Адже порча-то якраз на всі цінності і наведена. В цьому вся сіль!”

Все вищеперелічене необхідно доставити циганці, а вже вона над “зіпсованим” помолиться, поворожить – і все як рукою зніме! А речі вона поверне всі до єдиної! Але потім, пізніше, оскільки чаклувати їй над ними треба обов’язково у іншому місці і без свідків. До речі, якщо жертва, почувши все це, почне коливатися, то з’являється ще одна учасниця “трупи”: “вдячна за порятунок”… Це, як правило, жінка зовсім зовнішньо на циганку не схожа, яка, падаючи ворожці в ноги, публічно і голосно починає дякувати їй за позбавлення від мислимих і немислимих бід і напастей, проголошувати великій ясновидиці всіх часів і народів і сунути “як подяку” значну пачку грошей. Від якої циганка, природно, з гордістю і мало не образою відмовляється. Ну, може, візьме гривень п’ять – “щоб не образити людини”…

Що відбувається в тому випадку, якщо спектакль вдається і налякана дівчинка біжить додому за речами, а потім з ними – до циганки, думаю, пояснювати не треба. Не знаю, як “псування”, але всі цінності, що потрапили до “ворожки”, випаровуються безслідно разом з нею самою, природно…

Спосіб другий – для полювання на жертву випадкову. “Ворожки” виглядають в натовпі дівчат, одягнених якнайкраще, із золотими прикрасами. Знову-таки під слушним приводом заговорюють і починають приблизно ту ж пісню: “На тобі псування! Ти скоро скульгавієш (облисієш, ставатимеш косооким – неважливо…), рятуйся!» “докази” на цей випадок у шахрайок інші – жертву, наприклад, відправляють купити… яйце. А потім в її присутності урочисто розбивають, знаходячи всередині чорну пляму у вигляді… ноги! Ось жах-то – нога в курячому яйці! Скульгавієш! Або сиплють попіл на лист паперу, де при цьому “виявляється” хрест! Значить – помреш скоро! Подібних “примочок так багато, всі вони по рівню виконання не дотягують навіть до шкільної самодіяльності, а ось, піди ж ти – вірять люди! Воно і зрозуміло – смерті бояться всі, а для молодої дівчини втрата привабливої зовнішності (кульгавість) і зовсім страшніше, ніж смерть.

Далі сценарій приблизно такий же – “псування” виявляється наведеною на прикраси, готівку і дорогу куртку. Речі передаються циганці “для очищення”, а жертві пропонується, наприклад, перейти дорогу і, увіткнувши в дерево голку, видану “ворожкою”, стояти і чекати, поки та не почервоніє. Або йти, закривши очі, по вулиці, “поки не відчуєш поштовх в спину”. Голки не червоніють! Як і їх господині – шахрайки… Вони за цей час встигають, як пишуть в міліційних протоколах, “сховатися в невідомому напрямі з матеріальними цінностями”. У них, як і у всіх вуличних шахраїв, є і “група нагляду”, і “група прикриття”, і чекаючий їх автотранспорт.

Порада тут завжди одна і єдина (лише б ви її послухались) – не вступати з подібною публікою ні в які розмови! У відповідь на будь-які “пропозиції погадати”, “розкинути карти” відповідати, що без жодних карт бачите написану на лобі у співбесідниці швидку дорогу в казенний будинок. Дуже, чи знаєте, допомагає.

Колесо фортуни

Виявляється, пішохід, що зазівався на вулиці, цілком може догодити не тільки під колеса автомобіля, але і під це саме колесо, що асоціюється із стародавньою богинею Успіху. Або, як говорять гравці, “фартуною”…

Мова далі піде про вуличні азартні ігри. Про їх еволюцію на так званому “пострадянському просторі” можна написати захоплюючу книгу, та і на сайті безліч статей на цю тему. Про те, яку роль зіграли “верстати” “наперстковиків” в становленні і розвитку вітчизняних “бригад”, про те, які “видатні особи”, що склали потім “еліту” кримінального світу, у цих “верстатів” стояли… Як наші рідні “наперстковики” пройшли всю Європу, діставшись, за оперативними даними, до самого Лондона, де і обдурювали, як дітей малих, наївних жителів туманного альбіону…

Втім, це все вже кримінальна історія. А для тих, хто так і не зрозумів, чому в “наперстки” виграти було неможливо, відкрию страшну таємницю: КУЛЬКА ПОРОЛОНОВА! При необхідності “наперстковик” просто затискав його між суглобами одного з пальців – і ні під одним із стаканчиків шукати цю кульку значення не має потреби… Але в “наперстки” народ давно не грає – порозумнішав. На зміну прийшло “болгарське лото”, тому подібні ігри, де треба було “вгадати карту”. Не прижилися вони, навчені гірким досвідом люди сталі обходити нові “верстати” стороною. Та і міліція ганяла… В результаті те, що починалося з “наперстків”, трансформувалося в “лототрон”, або «лохотрон »… Ось про нього докладніше.

“Працюють” “лохотронщики”, як правило, в жвавих місцях – біля ринків, вокзалів. Йде собі людина, до неї підходить миловидна дівчина (або молода людина) і з посмішкою заявляє: «Здрастуйте! Ми проводимо рекламну акцію нового магазина (салону, фірми, туристичного агентства…) з розіграшем цінних призів! Візьміть картку – абсолютно безкоштовно!» Чого ж не узяти, якщо безкоштовно?! “А зараз давайте підійдемо до столика і перевіримо – раптом саме ви виграли цінний приз!» Отчого ж не перевірити, якщо можна виграти?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: