Наперстовики (“наперсточники”)

Най-найдавніший спосіб відбирання грошей! Як не дивно, актуальний і в наші дні, що ще раз підтверджує факт нескінченності людської дурості. Зовнішній антураж може бути будь-яким — три наперстки і горошина, стаканчики і горіх, в даний час — пластмасові стакани і поролонова кулька.

Нестямно викрикуючи не витіюваті рекламні слогани (“кручу-верчу, обдурити хочу…” і т.д.) гравець вертить руками із стаканами над картонною підстилкою, по якій катається кулька. Після серії маніпуляцій, в ході яких кулька поперемінно виявляється під різними стаканами, лоху пропонується визначити, під яким саме виявилася кулька.

Як ви вже здогадалися, зробити це практично неможливо. Частіше всього, після всіх переміщень кулька виявляється притиснутою до зовнішньої сторони стакана, який гравець тримає в правій руці (якщо він не лівша). Є і інші варіанти, про що буде згадано нижче.

Розквіт цього промислу припав на 90-і-95-і роки (але грають, я вас запевняю, і у 2005-му). Грали практично в кожному людному місці, і в обов’язковому порядку — на ринках і вокзалах. Через наплив волонтерів в цей чудовий бізнес, кваліфікація гравців катастрофічно впала, весь захід став нагадувати звичайне пограбування з невеликою увертюрою. Справжні гравці, що збереглися в заповідних місцях, приїхавши до Києва на гастролі, з неприхованою огидою спостерігали дії молодої порослі. Самі вони володіли всім різноманіттям прийомів, деякі з яких заслуговують на те, щоб про них згадати. Наприклад, останнім або передостаннім рухом гравець так розкручував стакан, що кулька оберталася усередині нього, не випадаючи. Стакан при цьому підводився, нібито по необережності. Задоволений лох, пускаючи слинь в передчутті успіху і радіючи своїй спостережливості, тикав пальцем в інший стакан. Результат очевидний.

В окремих випадках, відчуваючи азартного лоха, йому дають спочатку виграти, потім збільшують ставки. Фінал заходу той самий. Якщо “заплив жирний лох”, на стаканчики “падає” ватажок цього славетного воїнства, який завжди тиняється неподалеку, контролюючи хід заходу. Його задача — розкрутити клієнта до останніх грошей.

Зазвичай в команді буває 5 – 6 чоловік, хтось крутить стакани, хтось зображає щасливих лохів, із задоволеною пикою буде переслинювати свіжо виграні купюри, які потім непомітно повертають гравцю, хтось ошивається поблизу на випадок мордобою.

У випадку, якщо кваліфікація наперстковика низька, а лох не тільки вгадав місцезнаходження кульки, але і має твердий намір піти з грошима, в справу вступають „мордобойовики” і все переходить в стадію звичного пограбування.

Літом 2004 року я особисто проходив через повітропровід в районі Київського пасажирського вокзалу, який в народі називається „труба”. Якщо йти від вокзалу у бік Цирку, там знаходиться зупинка трамваю, та ще й не одна. Так от, там на цій самій зупинці, весело розмахуючи руками і щось вигукуючи, на замизканій картонці грають ці самі наперстовики. Мене до самого серця пройняло від такої наглості! У центрі міста! Я не полінувався повернутись назад, на вокзал, біля цього самого повітропроводу стояли два міліціонера. Я підійшов, представився, що з прокуратури (а це не правда, вірніше не зовсім правда), розповів, що там людей славно „кидають”. На мій щирий подив, вони миттєво пішли за мною.

Підходячи до зупинки (а це все ж таки вокзал) я почув викрик: „Мєнти!”, і так просто смішно стало, як менш чим за секунду вся ця зграя просто МИТТЄВО розсипалась у натовпі, у різні сторони! Міліціонери стоять, посміхаються, я до них теж, та й кажу: „Бувайте, хлопці, цікаво ж, правда? Ну, до побачення”. Та й поїхав я собі у справах.

Як не стати лохом

Єдиний спосіб — ніколи, ніде, ні під яким виглядом не брати участі в подібних виставах. Навіть якщо у вас кулак розміром з помийне відро — наперед невідомо, скільки саме претендентів на ваші гроші тиняється в межах прямої видимості. На участь міліціонерів також розраховувати не варто — наперстковики дуже помітні, і якщо вони десь розбили свій табір — значить територіальні міліціонери в курсі і беруть участь в прибутках концесії. Або ж вони так далеко, як у мною вище наведеному прикладі.

Групою підвищеного ризику є пенсіонери обох статей, юні дівчата, забезпечені золотими прикрасами, приїжджі тітоньки невизначеного віку, і, саме собою, мужики напідпитку.

Будьте пильними!

Черноуз Б.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: