Лохотрон для всіх на Привокзальній

Пару днів тому на Привокзальній площі серед білого дня мене розвели, як останнього лоха. От як це відбулося.Біля Залізничного ринку стоїть миловидна дівчина. Дзвінким голосом закликає вона всіх «справжніх чоловіків» прийняти участь в лотереї. Ціна одного квитка – 3 грн. Перед учасником лежить список можливих виграшів. Витягнув квиток, наприклад № 8, – виграв 25 грн., витягнув порожній квиток – повернув свої три гривні.

Лотерея, по суті, безпрограшна, відразу навіть не ясно, як відбувається круговорот капіталу. Переді мною стоїть мужик, з вигляду – роботяга, з сумками, поряд дитина (те, що ця підставна особа, я зрозумів вже потім). Мужик купує квиток, розвертає – № 2. Вигравши червонець, він засіяв від щастя і втік додому за грошима, щоб грати далі.

Все ще сумніваючись в чесності лотереї, я купую квиток: було цікаво, як вони заберуть мої три гривні. Мій квиток – № 17. Дівчина повідомляє мене про те, що мені невимовно повезло. Якщо зараз я куплю квиток за 30 грн., то сума виграшу збільшиться в 10 разів (наприклад, витягаю квиток № 2 і виграю 100 грн.). Я відмовляюся і прошу повернути трояк. Але дівчина нагадує, що гроші мені повернуть тільки в тому разі якщо я витягну порожній квиток. Вірогідність того, що зараз виграю, велика, в усякому разі нічого не втрачаю. Плачу 30 грн., тягну квиток… № 17. Виявляється, я просто щасливчик!

Тепер, придбавши квиток за ті ж 30 грн., я можу виграти суму в двадцять разів більше (квиток № 2 – 200 грн.) На той момент мною керувало тільки бажання повернути свої гроші. Купую, розвертаю… і знов № 17. Сказавши дівчині «пару ласкавих», я віддаляюся. Експеримент коштував мені 63 гривень. Спочатку, звичайно, злився. Мовляв, одурюють, гади, чесних громадян.

Але потім сміявся сам над собою. Адже завжди був упевнений, що не клюну на таку наживку, а тут на тобі – став жертвою примітивного лохотрону.Будьте пильними!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: