Гіпноз: захисти себе сам!

Школярка Аліна зробила “відмінний” подарунок татові на день народження. Дівчинка знайшла батьківський тайник і винесла з квартири 12 тисяч доларів і один мільйон рублів. Покарати дочку і повернути гроші батько не може. Аліна не винувата: віддаючи пачки банкнот двом чужим жінкам, вона думала, що рятує свою сім’ю від страшної біди. Дівчинка стала жертвою гіпнозу.

На її місці може виявитися кожний. Психологи говорять, що самий ласий шматочок для кримінальних гіпнотизерів – це підлітки. Діти до восьми років гіпнозу не піддаються: вони просто засинають. Підлітки ж довірливі, погано розбираються в людях, тому їх легко провести.

Якщо доросла жінка, побачивши циганку, перейде на іншу сторону вулиці, то підліток просто не відчує небезпеки. Як і рефлекс самозбереження, відчуття небезпеки у них притуплено. Ось і попадаються…

Самовпевнений молодик подумає: “Зі мною цього точно не трапиться. А якщо чого, я ж і врізати можу!” Помиляється! Підчепити хвору самолюбність школяра для гіпнотизера – що відібрати цукерку у дитини. Відносини між юними закоханими – теж популярна тема. Передбачають скоромовкою трагічний кінець “романа” і пропонують допомогу. Ну яка шістнадцатилітка не сколихнеться?

Що ж таке гіпноз? Фахівці дотепер сперечаються над точним формулюванням. Проте ясно, що мета будь-якого гіпнозу проста: знайти потрібну кнопку у людини, “натискуючи” на яку можна добитися від нього чого завгодно. Шахраї, як правило, виступають в ролі екстрасенсів, магів, чаклунів, ясновидиць. Іноді, щоб уразити, представляються мало не інопланетянами. “О господи! Що з вашою аурою? Я бачу велику темну пляму!” – вигукує “прибулець” в чорних окулярах. Для правдивості подібних заяв важливий імідж з нальотом демонічності. Після смертельного пророцтва, коли людина в шоці від почутого і побаченого, “Мефістофель” тут же протягує руку допомоги. Виявляється, тільки він (або вона) може позбавити близьких від прокляття, зняти псування, відвести долю.

– В глибокому гіпнозі можлива постановка коду, – говорить психолог Євгеній Іванов. – Це коли жертві називають цифру, слово або показують який-небудь жест. При його повторенні через будь-який проміжок часу людина знову впадає в транс і виконує всі накази злочинця. Користуючись безпорадністю жертви, можна тримати її на постійному контролі.

Найобразливіше, що зловити “заклинателів” дуже важко. Професійні гіпнотизери майже ніколи не попадаються в руки правоохоронних органів. В кінці сеансу жертві дається установка на амнезію. І життя продовжується далі. Із стертим моментом крадіжки і без гроша за душею.

Зрозуміти, що людину гіпнотизують, може будь-хто. Побачите, що у однієї з двох людей, що стоять на вулиці, розширилися зіниці, расфокусировался погляд, особа розслабилася, шкіра зблідла або почервоніла, та і взагалі застигнув він в якійсь неприродній позі, звіть міліцію, кричіть голосніше!

Десятикласниця Іра поверталася з школи просто “в ауті” – її кинув хлопець. У метро до школярки причепилися циганки і тут же пообіцяли повернути коханого. Іра насправді легко звільнилася: обручки батьків і власний золотий ланцюжок – от і все, що вона віддала за любов. Проте, хлопець до неї так і не повернувся…

Величезний викуп за “здоров’я” сім’ї довелося заплатити 18-річній студентці. Вулична ворожка заявила, що в найближчі декілька годин її батько розіб’ється, а услід помре і мати. І переконала студентку, що тільки вона може допомогти позбутися прокляття.

Але для цього необхідно винести з будинку прикраси і гроші. Нещасна згодилася. ..

На виході з магазина молода жінка запитала у спортсменки Юлі Шестакович, котра година. Далі в пам’яті дівчини утворився провал. Пам’ятає тільки, що увійшла до своєї квартири. Потім в двері подзвонили, на порозі була вже інша жінка. Вона вимовила декілька цифр. Код спрацював: повторний провал пам’яті вимкнув дівчину з дійсності… Вона прокинулася на підлозі в передпокої. З тайника на кухні зникли всі заощадження сім’ї.

…Аліна, з розповіді про яку ми почали, того дня відправилася в магазин за книгами. На зупинці з нею заговорила жінка. Співбесідниця, дуже схожа на циганку, повідала багато того, що сторонні люди звичайно не знають. І Аліна їй повірила. За словами жінки, страшна біда загрожувала всій сім’ї. Шахрайка завірила, що псування є нібито на грошах, які зберігаються в квартирі. Їх треба принести – все до копійки, щоб зняти пристріт. Дівчинка не знала, де батьки тримають всі заощадження. Місця, де можна пошукати, їй підказала циганка. Як вважають в МВС, шахрайка просто назвала зразкові місця, де більшість людей береже гроші.

Психолог, полковник у відставці Євгеній Іванов, розказує, як захиститися від шахраїв самостійно.

Не розмовляйте з підозрілими незнайомцями, циганками, жебраками і бомжами.

Не забувайте носити з собою чорні окуляри і плеєр. Для гіпнотизерів дуже важливо стежити за реакцією ваших зіниць. Очі – це головне джерело інформації для них. Відчуваєте, що хтось починає дурманити, спокійно надягайте темні окуляри – і циганка вмить від вас відстане.

Відчуваєте, що декілька сторонніх людей одночасно намагаються вам щось вселити, “заговорити” вас і тим самим збити з толку – навушники у вуха, музику на повну гучність, і вперед.

Не допускайте дотиків. Виривайте руку, якщо вас схопили. І не дивитеся шарлатанам прямо в очі.

Не сприймайте пророцтва всерйоз. Справжні ясновидиці не промишляють на вулицях. Людина, що володіє цим рідкісним даром, ніколи не скаже, що тобі залишилося жити три дні. Це заборонений прийом. Споживши свій дар в зло, можна запросто його втратити і жорстоко поплатитися здоров’ям.

Не бійтеся заподіяти собі біль, якщо відчуваєте, що починаєте втрачати контроль над собою. Ущипніть, вколіть себе шпилькою, удартеся об що-небудь рукою. Отямтесь, щоб покликати на допомогу або втекти.

mk.ru

Переклад на українську мову: Lohotron.in.ua

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: