Гіпноз?

З нескінченної безлічі способів відчуження матеріальних цінностей, які практикує багатомудрий народ цигани, цей, можливо, самий екзотичний.

Виконавцями виступає не малолітня шушваль, обвішана сопливими нащадками, а багатопудові матрони, рясно оснащенні дорогоцінними металами. Ймовірно, блиск золота, розташованого на всіх виступаючих частинах тіла і усередині ротової порожнини цих пані, також приймає участь у тому, що очаровує потенційного лоха. Хоча слово “лох” тут не дуже доречне, бо в 100% випадків жертвами стають особи жіночої статі.

Критерієм у виборі піддослідної є або очевидна заможність, або не менш очевидна можливість доступу до грошей(наприклад, робота касиром), в поєднанні з деякою задумливістю на обличчі. Почин завжди однаковий – виблискуючи зубами і пильно дивлячись в очі, циганка повідомляє, що розуміє всю серйозність проблем жертви, бачить їх причину (пристріт, псування, прокляття і т.п.), і навіть береться підсобити в позбавленні від всіх напастей.

Примітно, що ні вища освіта, ні врівноваженість характеру не є гарантією від заковтування примітивної наживки, оскільки виявляється якась гіпнотична дія. Далі висловлюється, скільки і чого слід пожертвувати, щоб доля проявила прихильність. Відзначимо, що ціна цієї прихильності перевершує всі мислимі межі. Нелегку задачу посередництва між клієнткою і вищими силами циганка благородно бере на себе. Дія настільки сильна, що жертва іноді навіть не пам’ятає, що з нею відбувалося.

Акція може носити не одноразовий, а систематичний характер, коли одна і та ж пані обирається багато разів. Мав місце такий епізод – з продавщицею, до того моменту – спокійної і акуратної, з нею стали відбуватися дивні речі. Спочатку вона помітно посмутніла, потім придбала перманентно заплаканий вигляд, крім того, у неї утворилася стійка недостача в касі. На всі питання відповідала ухильно. Розповіла про те, що відбувалося тільки тоді, коли апетити циганів зросли, грошей з каси стало мало, і довелося тягати цінності з будинку. Вона чудово розуміла всю абсурдність ситуації, але з кожною появою гіпнотизерші слухняно виплачувала їй данину.

Жодні присікти це неподобство не вдалися – дородна тітка обчислювала присутність стороннього безпомилково, і знову з’являлася, коли обрана залишалася одна. Продавщиці довелося змінити місце роботи.

Ще один епізод: грудень 2000-го. Хоча тут не було гіпнозу і циганів, зате мало місце запудрення мізків рідкісної інтенсивності. Пані, приємна в усіх відношеннях, підійшла до книжкового кіоску, і, вибираючи книгу, завела звичну торгово-базарну розмову. Вибравши дитячу книжечку, ціною в межах двадцятки, пані розплатилася двохсотгривневою купюрою, узяла здачу. Потім, ні на хвилину не замовкаючи, помітила ще якесь потрібне їй видання, і попросила продавщицю з цієї причини не прибирати 200-гривеник у касу.

Мозок у продавщиці був вже запудрений, прохання здалося їй абсолютно природним. Тим часом пані встигла розказати, що працює в дитячому саду, і книг їй треба багато, можливо, на всі 200 гривень. Продавщиця розслабилася остаточно, оскільки мати з одного покупця третину денної виручки – рідкісний успіх. Вибір і відкладання книг продовжувався, пані щебетала не припиняючись.

Завершальним акордом було повідомлення, що цієї секунди вона призве завідуючу, яка схвалить вибір і допоможе відтягнути некволу стопку книг дітворі, які десь чекають-не-дочекаються духовної їжі. Відходячи, вона прихопила свою двухсотку. Продавщиця, закінчивши вибивати чеки на всі відібрані книжки, нарешті зміркувала, що зустріти ще раз товариську співробітницю дитячого саду їй не доля.

Як не стати лохом

В даному випадку це непросто, оскільки механізм дії неясний. Бажано зовсім не вступати в спілкування із згаданим контингентом. Але якщо ви вже попалися на вудку, не треба соромитися і приховувати цей факт. Розсудливіше розказати про це, і чим швидше – тим краще. Що стосується останнього варіанту – рецепт старий.

Громадяни! Будьте пильні!

Черноуз Б.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: