До нас їде лохотрон

Бажаєте дізнатись, яких афер і лохотронов вам доведеться остерігатися в найближчому майбутньому? Придивіться до Росії. Багато витончених способів відбирання грошей спочатку обкачуються на тамошніх просторах, а коли росіяни «вестися» на них перестають – докочуються до нас. Так було з аферами по схемі «еліта-центру», так буде і з новинками російських шахраїв: фальшивими комунальними рахунками і телефонними номерами-пастками. Кияни, бережіться!

Лохотрон № 1: «Хочете виграти приз від нашої радіостанції?»

Шахраї ухитряються обібрати кожного п’ятого «мобільного» росіянина. Поширений колись прийом – СМС із закликом «Пришліть нам код нової картки оплати і станьте учасником лотереї» – давно набив оскому абонентам всього СНД. Тому його підновляли: код у жертви виманюють приємним голосом «ведучого популярної радіостанції», пропонуючи як приз автомобілі, ноутбуки, дорогі мобілки. Багато хто ведеться: російські канали дійсно часто дзвонять слухачам – і з розиграшами призів, і просто з розиграшами. Наприклад, доводять до білого каліна якого-небудь менеджера з продажу, вимагаючи у нього партію намордників для крокодилів. Українські радіостанції переймають ці розваги – а значить, обробка простаків для наших шахраїв вже почалася.
 

Лохотрон № 2: «Ваш син збив людину, терміново відкуповуйтеся!»

  Інший спосіб телефонного пограбування російських громадян заснований на бажанні врятувати близьких, які потрапили в біду. Звичайно його мішенню виступають люди знамениті (легше вичислити їх родичів і слабкі місця) і багаті (з них можна швидше і більше одержати). Ось випадок, про який розказала моя знайома росіянка:

  – Я почала зустрічатися з достатньо багатою людиною і по вуха в нього закохалася. І одного разу дзвінок. Нібито дзвонив його брат-близнюк (а такий дійсно був), він говорив, що мій любий потрапив в жахливу ситуацію, збив людину, але не винуватий. Нібито гаишники вже на місці, але поки не відкрили справи, можна відкупитися. При ньому немає готівки, а тому треба прямо зараз купити карти-оплати на суму $300 і продиктувати коди карток. Я довго не думала: сума для такого випадку невелика, а на кону – доля близької людини. Але потім запідозрила недобре – як гроші-то знімуть із сплачених карт? Звичайно ж, все це було обманом, а здзвонитися з моїм «винуватцем аварії» і його братом я не змогла б – вони знаходилися за межами дії мережі.

  Цей прийом вже набув масового характеру. Останній раз на вудку попалися співак Аркадій Укупник і музикант Юрій Башмет. Укупник насилу утримався від того, щоб заплатити за свого племінника, а ось Башмет віддав 50 тис. рублів (біля $ 2 тис.) за те, щоб відпустили його сина, із нібито ДТП, які той влаштував. Але афериста вдалося затримати. Ним виявився ув’язнений однієї з колоній, який попався на тому, що розмовляв за допомогою однієї з карток, придбаних Башметом. Швидше за все, зэк був лише виконавцем, якому як гонорар і дали декілька карток – в російських зонах подібна «праця» зэків поставлена на потік. Основний куш одержали його «працедавці», що мають нагоду переводити у готівку суми з карток експрес-оплати. А значить, злочинним групам разом із співробітниками зон потрібні не тільки працівники стільникових компаній, що вибирають момент, коли дорогий вам абонент неприступний, але і свої люди в банках-партнерах.
 
 Лохотрон № 3: «Заплатіть по цьому рахунку, або вас виселять!»

 З деяких пір росіяни сталі одержувати фальшиві рахунки за послуги телефонних компаній і ЖКГ (жеків). Ці фальшивки неможливо розпізнати – вони надруковані на фірмових бланках і містять правильні відомості, за винятком, звичайно, номера рахунку і самої суми оплати. Ще на них надруковано грізне повідомлення – про те, що за затримку виплати вам всі відключать або того гірше – в суд викличуть. Боржників лякають і виселенням. Коли цей страшний папір виявляється в поштовому ящику, його господар вважає за краще швидше розплатитися, а вже потім йти доводити свою правоту. А після недавнього підвищення комунальних тарифів багато киян настільки бояться саме цієї теми, що критичне мислення у них просто не включиться.

  Жертви цієї схеми – звичайно ті, хто платить крупні суми за декілька місяців, тобто живе не за своєю адресою або часто буває у відрядженнях. Всі ці відомості є в міліції, «моніторинг» клієнтів на предмет платоспроможності ведеться і в компаніях стільникового зв’язку. Крім того, у шахраїв є всі дані – і паспортні, і по оплаті, одержані з баз комерційних або держслужб. Врешті-решт, диск з паспортними даними, телефонами і адресами своїх співгромадян можна придбати на будь-якому радіоринку. 
 
Лохотрон № 4: «Передзвони мені терміново!»

  А ось цей спосіб в Україні вже практикується. По СМС або електронній пошті приходить історія про хвору дитину, якій терміново потрібна донорська кров, що бере за душу. «Телефон його батьків» додається. Але якщо ви на нього подзвоните, то вам скажуть, що ви помилилися. А тим часом з вашого рахунку автоматично спишеться гривень сорок. Маючи зв’язки в стільниковій компанії, дуже легко зробити свій номер таким, щоб при розмові платив дзвонячий на нього. Причому ціну можна встановити виходячи виключно з власної жадності. Виявити шахраїв практично неможливо: спробуй доведи, що автор оголошення і господар «номера-пастки» зв’язані між собою!

  Є і «спрощена схема» цього шахрайства: вам дзвонять і тут же скидають виклик. Або дівочий голос в поспіху просить: «передзвони мені, це терміново!» Голос приглушений, ви не можете зрозуміти, кому ж з ваших знайомих він належить. Передзвонюєте. і ваш рахунок порожній.

 

Газета по київськи

Переклад на українську мову: Lohotron.in.ua

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: