Шахраї відібрали у іноземця фірму, за яку він заплатив $ 7000000

Шевченківським управлінням столичної поліції розслідується кримінальне провадження по заволодінню корпоративними правами та майном товариства, на балансі якого знаходяться приміщення в Києві загальною площею майже 9000 квадратних метрів.

склад оренда

Слідчі поліції встановили, що 47-річний киянин, будучи головою наглядової ради акціонерного товариства «А», придумав і організував злочинну схему заволодіння коштами у великих розмірах. Чоловік створив товариство з обмеженою відповідальністю «К», до діяльності якого юридично не мав ніякого відношення, проте керівником і працівниками цієї фірми були контрольовані ним люди. Отже, продала ТОВ складські приміщення, що належать йому як основному акціонерові підприємства «А».

Після цього почав підшукувати покупця для продажу ТОВ «К». У результаті його пропозицією зацікавився іноземний інвестор. Щоб володіти цією фірмою, ірландець перерахував директору товариства з обмеженою відповідальністю 7000000 доларів США. Керівник ТОВ в свою чергу передала покупцеві свої корпоративні права, друк, установчі документи і приміщення, які були на балансі.

Відразу після підписання договору про купівлю-продаж товариства з іноземним інвестором та перерахування коштів, а це – 7000000 доларів США, аферисти підробили протокол загальних зборів ТОВ «К». І в результаті власником корпоративних прав суспільства стала інша людина. Завдяки фіктивному протоколу, підписаним «заднім» числом, на момент угоди ТОВ не мало права здійснювати операцію купівлі-продажу, а керівник (продавець) давно був переобраний. Рішення суду, до якого звернувся «новий» псевдовласників фірми, дозволило позбавити іноземного покупця всіх прав на це підприємство.

Майже дев’ять років знадобилося потерпілій стороні, щоб у судах вищих інстанцій визнати неправомірним рішення суду. У результаті всі інші договори, висновки, рішення, які базувалися на рішенні суду першої інстанції, були переглянуті. І правоохоронці змогли юридично довести шахрайські дії аферистів, які, до слова, поки триває судова тяганина, продовжують використовувати незаконно отримані приміщення і отримувати прибуток, здаючи їх в оренду. Більше того, за ословами представника потерпілого, шахраї, не бажаючи програти ряд господарських судів, пред’являли свідоцтво про смерть іноземця. Тому людина змушена приїжджати в Україну і свідчити в консульстві і в судових інстанціях той факт, що вона жива.

Двом фігурантам кримінального провадження – чоловікові і його дружині – оголошено про підозру у шахрайстві, вчиненого в особливо великих розмірах групою осіб (стаття 190 Кримінального кодексу України).

Після проведення санкціонованого обшуку в їхньому будинку слідчі поліції отримали ряд підтверджуючих речових доказів їх злочинної діяльності.

Правоохоронці докладають максимум зусиль, щоб дослідити складну злочинну схему та притягнути винних до відповідальності. Кримінальні злочини, передбачені ч. 3 і ч. 4 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) та ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України, караються позбавленням волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Зараз у рамках досудового розслідування поліцейські ретельно вивчають зібрані матеріали, а також встановлюють інших осіб, причетних до шахрайської операції, щоб дати правову оцінку діям кожного учасника злочинної групи.

За матеріалами ГУ НП у м. Києві

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: