“Ви виграли авто!”, або як видурюють гроші у чернігівців

17 серпня в міліцію звернулася 25-річна Тамара Кардашенко з Чернігова. Невідомим шахраям вона сама перерахувала 20 тисяч гривень, які у неї видурили під приводом оформлення виграшу автомобіля через інтернет-сайт «Premium motors». А 37-річна чернігівка Олена Кіяновська впродовж тижня втратила 50000 гривень.

– Мені на мобільний прийшло повідомлення: – На ваш номер телефону випав автомобіль «Шевроле Круз»! Вітаємо!»

шевроле круз салон

Також було вказано назву сайту, який нібито розігрував автомобілі, і номер мобільного, за яким потрібно звертатися, – розповідає Олена. – Як правило, я такі підозрілі СМС відразу ж видаляю, а цього разу ніби щось смикнуло мене. Вирішила зателефонувати за вказаним номером. Відповів якийсь чоловік: «Так, ви дійсно виграли автомобіль».

Я здивувалася: ні в яких лотереях і розіграшах зроду участі не брала. Мені пояснили: оскільки я поповнюю рахунок на мобільному через термінал одного з банків, то на мій номер, який є в їхній базі даних, і випав приз. Чесно кажучи, я відразу ж «загорілася». Так зраділа! Тепер уже думаю: ну чому я не подзвонила в цей банк і не запитала, чи насправді він співпрацює з цією компанією! Подивилася лише сайт, вказаний в повідомленні. Він дійсно є, і там сказано, що вони якраз проводять розіграші автомобілів та путівок до Єгипту. Щоб підстрахуватися, на цей же номер зі свого телефону подзвонив мій чоловік. Йому відповіли, що я дійсно виграла автомобіль, проте сказали, що стороннім вони подробиці не повідомляють. Ну ми і заспокоїлися. Повірили, що і справді виграли іномарку.

Після цього «представники компанії» стали дзвонити мені з різних номерів і просили надати їм всі мої паспортні дані та номер ідентифікаційного коду. Все це я відправила СМС-повідомленням. Мене також запитали, чи вибираємо ми автомобіль або заберемо виграш грошима. Вирішили, що краще машину. І туг почалося … Спочатку сказали: «Вам потрібно заплатити податок на автомобіль. Перерахуйте кошти ось на цей банківський рахунок». Я перепитала: «Тільки це потрібно оплатити? Більше нічого?» Мене запевнили: «Більше нічого платити не доведеться. Це ж виграш!» Ну добре. Перерахувала я 2050 гривень. Потім пішло-поїхало: заплатіть за номери, за оформлення техпаспорта, за доставку автомобіля у ваше місто.

Я запідозрила недобре, але мені дуже терпляче пояснювали: «Нашу розмова записує служба безпеки. Якщо ви не платите, то відмовляйтеся від виграшу». Я сказала, що не буду перераховувати гроші, поки вживу не поговорю з представниками цієї компанії. Мені продиктували адресу в Києві. Мовляв, будь ласка, приходьте в наш офіс. Я поїхала туди на наступний день. Виявилося, що за цією адресою немає ніякого офісу. Коли я подзвонила їм і сказала це, почула у відповідь лише обурене: «Чому Ви не скористалися нашою доставкою і не оплатили те, що Вам сказали?» Я відповіла: «Ви мене обдурили! Немає за цією адресою вашого офісу. І взагалі, це лохотрон».

Тоді той чоловік каже: «Офіс в Дніпропетровську, а це просто наша юридична адреса. І попрошу Вас не називати нашу фірму лохотроном! Машину Ви дійсно виграли. Податок заплатили. Відмовитися від авто Ви не можете, тому що воно на Вас оформлено. Зараз машина на штраф-майданчику. Якщо не оплатите доставку, то за перебування на штрафмайданчику Вам доведеться платити по 1000 гривень за добу». Я злякалась. Це ж такі гроші! Після цього вирішила нікому в родині нічого не говорити, але все ж заплатила за доставку ще 2400 гривень.

Думала: «Ну нарешті все» Але вранці знову дзвінок: «Заплатіть податок на армію і до Пенсійного фонду». Потім сказали, що гроші не дійшли і потрібно заплатити ще раз. Нібито зайву суму мені потім повернуть. Після цього обіцяли, що машина завтра буде у мене під будинком, але наступного дня її там не було. Я вирішила зателефонувати на інший номер, вказаний на сайті.

Потрапила на чоловіка, який назвався «організатором компанії». Він знав, як мене звуть і скільки я вже перерахувала грошей. Сказав: «У тому, що Ви досі не отримали виграш, винен наш працівник, який з Вами спілкувався. Його вже звільнили». Виявилося, той «працівник» не проінформував мене, що потрібно було за все заплатити в перший же день, коли мені надійшло повідомлення про виграш. А оскільки я цього не зробила, то мені потрібно знову заплатити «податок» – 8500 гривень. Я заплатила. Потім платила ще за те, щоб до мене приїхав їх «юрист», який повинен був оформити виграш. Після цього сказали, що потрібно заплатити на інший рахунок, тому що я якимось чином перерахувала гроші їх партнерам з фірми «Титан». Весь цей час я була, ніби зомбі. Не могла ні їсти, ні спати… День починався із дзвінків і біганини до банківських терміналів.

Всі гроші, які були вдома, я перерахувала цим шахраям. Довелося ще й у борг брати. Мене просто тероризували: «Коли Ви перерахуєте гроші? Коли будете в банку?» Коли я говорила, що грошей немає, мені відповідали: «Ви вже озвучили потрібну суму. Розмова записана. У Вас немає виходу, Ви зобов’язані заплатити». Я відчувала, що це неправильно, але нічого не могла зробити. А ще мене постійно лякали штрафом за перебування машини на штрафмайданчику.

Сподівалася на виграш до останнього. Коли ж мені подзвонив нібито звільнений «працівник» і повідомив: «Ваша машина в дорозі», я зрозуміла, що це шахрайство. «Організатор» за мої підозри накричав на мене: «Навіщо розмовляли з цим чоловіком? Він звільнений! Ви розумієте, що зараз багато шахраїв розвелося. Не спілкуйтесь ні з ким, крім мене!» І повернувся ж у нього язик таке сказати! І знову почалося: «Ви винні ще 3000 гривень». Грошей у мене не було ні копійки, та й займати вже не було в кого. Я йому так і сказала. А у відповідь: «Ну тоді все. Автомобіль Ви вже не отримаєте». І зв’язок обірвався. Після цих слів мана у мене з очей ніби спала. Я зрозуміла, що мене просто «розвели», і звернулася в міліцію. На ті номери я більше не дзвонила. Дуже боюся, що мені будуть погрожувати. У них же всі мої дані, адреса… Щовечора лягаю спати зі страхом. Весь час прокручую цю ситуацію в голові. Пам’ятаю, як вперше побігла в банк перераховувати гроші. Підійшла до одного терміналу – не працює, до другого – теж. Було передчуття: «Вернись додому! Це поганий знак! Не прислухалася до інтуїції…

* * *

P.S. : Шановні читачі! Якщо вам надійшло повідомлення з текстом: «Union-auto» vitae Vas nа Vash nomer vipal priz auto »Chevrolet Cruse», a далі вказано номер телефону і назва сайту, знайте – це шахраї, які обманюють людей по всій Україні.

До речі, на цей сайт union-auto.com зайшла і я. З першого погляду помітно, що він зроблений на швидку руку. Інформації ніби й багато, проте вона кілька разів повторюється в різних рубриках. Багато фотографій автомобілів з детальним описом їх технічних характеристик. На сайті зазначено: «Всі номери, що беруть участь у розіграші, були взяті із загальної бази даних платежів з дозволу Міністерства фінансів і Міністерства зв’язку України». Цікаво, шахраї мали на увазі Міністерство транспорту та зв’язку?

За допомогою нехитрих маніпуляцій встановлюю дату створення сайту – 7 квітня 2015 року. Зазначено там і місце реєстрації – місто Кіровоград, але чомусь … Полтавської області (ми перевірили, але, звичайно, міста навіть зі схожою назвою на Полтавщині немає). Сайт належить Анатолію Баранову. Є навіть його адреса, номер мобільного і електронна пошта.

Наталія Федосенко, “ГАРТ” №35 (2735) від 27 серпня 2015 р.

Переклад українською Lohotron.in.ua

1 коментар до ““Ви виграли авто!”, або як видурюють гроші у чернігівців

  • 30.09.2015 at 13:25
    лінк на коментар

    Такая есть компания ”Автокопилочка”. Заплатил за три автор,потерял больше 600000 тысяч до сих пор ничего.Есть ещё Винницкая фирма “Доступный кредит” тоже самое “Лохотрон”