Volkswagen вибачився за шахрайство і обіцяє відшкодувати збитки

До 11 000 000 автомобілів Volkswagen могли бути порушені фальсифікацією екологічних тестів на вміст шкідливих речовин у вихлопних газах. Це найбільший скандал за майже 80-річну історію автогіганта.

Volkswagen авто

Образ одного з лідерів світового автопрому, компанії Volkswagen потьмянів. Це сталося після того, як мін’юст США почав відносно німецького автогіганта розслідування. Його звинувачують у масштабному шахрайстві з рівнем викидів шкідливих речовин у дизельних моторів.

Говорить аналітик Сем Абуельсамід: “Управління з охорони навколишнього середовища США звинувачує Volkswagen в тому, що під час тестів компанія використовувала методи для заниження рівня викидів, таким чином, під час звичайної їзди автомобілі виділяли в десятки разів більше шкідливих речовин, ніж показували результати тестів. Це шахрайство дозволило автомобілям пройти випробування на викиди, а також смог-тести в Каліфорнії та інших штатах”.

Під час їзди електроніка на дизелях VW не “душить” мотор і екологічні норми перевищуються в 10-40 разів. А в ході тестів включалося спеціальне програмне забезпечення, яке зменшувало реальний викид шкідливих речовин. Обман міг пройти непоміченим, якби не наполегливість некомерційної організації “Міжнародна рада з екологічно чистому транспорту (ICCT)”.

“Нам було відомо з наших тестів і з інших досліджень, – говорить виконавчий директор ICCT Дрю Кожак, – що в Європі рівень викидів оксиду азоту від легкових дизельних автомобілів вельми високий. І знаєте що? Ми вирішили перевірити кілька таких автомобілів у США, щоб переконатися, що викиди відповідають стандартам не тільки під час тестування, але і при експлуатації машин в реальних дорожніх умовах “.

“Міжнародна рада з екологічно чистого транспорту залучила до роботи Університет Західної Вірджинії. Дослідження дали дивовижні результати.

“Виявилося, – говорить один з керівників університету Ден Кардер, – що в реальних умовах експлуатації рівні викидів були значно вищими, ніж рівні сертифікації, зазначені виробником. Ми побачили величезні розбіжності. На одних автомобілях викид перевищував вказане значення в 15 – 35 разів, на інших – в 10-20 разів!”

Фахівці Volkswagen застосовували пристрій, який включає фільтри під час проходження тестів на вміст шкідливих речовин у вихлопних газах і вимикає їх при звичайній експлуатації.

“Їм відомі якими будуть швидкість і навантаження на двигун під час сертифікаційних випробувань, – продовжує Ден Кардер. – Це все одно, що знати відповіді на питання перед іспитом. Таким чином, вони можуть задовольнити всі вимоги водія”.

У травні 2014 року “Міжнародна рада з екологічно чистому транспорту” попередила про це “Управління з охорони навколишнього середовища США”. Фольксваген до листопада 2014 р. продовжував рекламувати свої екологічно чисті дизельні двигуни, хоча в компанії знали про обман і заниження реальних показників викидів.

Надалі, генеральний директор Volkswagen Мартін Вінтеркорн вибачився за шахрайство з тестами і пообіцяв “зробити все необхідне для відшкодування збитку”. Його власне майбутнє на чолі концерну викликає сумнів: на 25 вересня призначено позачергове засідання ради директорів Volkswagen, на якому вирішиться доля одного з найуспішніших менеджерів в німецькому автопромі.

Мартін Вінтеркорн
Мартін Вінтеркорн

А рядових споживачів, на думку аналітика Джека Нерада, цікавить інше: “Не знаю, чи матиме можливий відхід Вінтеркорна якесь значення. Я думаю, що американських споживачів хвилює в першу чергу наступне: “Що вони збираються робити з моєю машиною? Що вони збираються зробити, щоб компенсувати мені можливі наслідки? Думаю, що це найголовніші для них питання”.

Фальсифікація результатів тестів на проданих в Америці автомобілях обійдеться в щонайменше 6 500 000 000 євро, не рахуючи штрафів і результатів подальшого розслідування. Федеральне Агентство з охорони навколишнього середовища оголосило про вимогу до Volkswagen відкликати 482 000 легкових автомобілів Volkswagen і Audi, проданих у США в 2009-2015 рр.

У центрі проблеми – пристрій, що дозволяло дизельним автомобілеям Volkswagen в ході випробувань значно скорочувати викиди в атмосферу. Німецькі ЗМІ вважають це ляпасом клієнтам, які не постояли за ціною, щоб купити більш чистий з погляду екології автомобіль.

Розслідування стосовно автогіганта розпочаті в Європі, США та Азії.

***

Від Lohotron.in.ua: виявляється, фольц дурив починаючи з 2009 року ! А тепер увага – от америкосів дурив, а до нас прям “правильні” та безпечні авта завозив? Ага, щас…

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: