Львівський “ЛохоАзс” – або “дешевий дизель”

Аферист використовував досить просту схему.

Молодий чоловік виманив у довірливих жителів Львова понад 40000 грн., А крім того – взяв у борг кілька тисяч доларів США, з яких повернув лише невелику частину.

дизель АЗС паливо

Про це Лохотрон в Україні повідомили в прес-службі ГУ МВС України в Львівській області.

Зловмисником, який виманював у людей гроші, обіцяючи їм посприяти у придбанні дешевого дизельного палива, виявився 32-річний львів’янин, який видавав себе за працівника однієї з автозаправок.

Чоловік використовував дуже просту схему. Він подавав через Інтернет оголошення про реалізацію палива за цінами нижче, ніж на АЗС. Знайшовши клієнта, шахрай призначав зустріч на який-небудь з заправок, де імітував «бурхливу діяльність», щоб створити у потерпілих враження, ніби він тут працює. Театралізоване дійство зазвичай досягало мети: жертви беззастережно розлучалися з великими сумами грошей. Отримавши їх, шахрай миттєво зникав.

Останній з таких випадків стався 5 вересня. Зустрівшись з «продавцем» дешевої солярки, 49-річний львів’янин передав йому 4500 грн. в якості авансу. Після того ні грошей, ні зловмисника потерпілий більше не бачив.

У лютому в таку ж історію потрапив 38-місцевий житель. Сподіваючись придбати дизельне паливо за низькою ціною, він позбувся 30500 грн. Приблизно в тих же числах чоловік виманив 7700 грн. авансу за солярку і у 32-річного львів’янина.

Не гребував зловмисник і іншими можливостями. Так, найдавніший з епізодів, зафіксований у кримінальному провадженні, датується груднем минулого року. Як повідомив 27-річний львів’янин, аферист завдав йому матеріальної шкоди на загальну суму $ 5 750. Шахрай виманював гроші у кілька прийомів і на різні потреби: за паливо, за допомогу в розмитненні автомобіля та його продажу, і т.п.

Ще простіше чоловік поступив зі своїм знайомим. У серпня 2013 року позичив у нього $ 7500 і з тих пір зумів віддати менше третини боргу.

За фактами відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 КК України (шахрайство).