Як і куди повідомити про шахрайство?

Как и куда сообщить о мошенничестве?

Заява в міліцію

заява міліція

Якщо ви опинилися жертвою обману або афери, позбулися великої суми грошей або особистого майна, то першим місцем, куди слід про це повідомити повинна бути міліція! Не важливо, за яких обставин ви позбулися чого-небудь, важливо, що ви вважаєте себе обдуреним, а цього вже достатньо для того, щоб написати заяву.

Заяву у вас зобов’язані прийняти, правда в деяких випадках зі скрипом, так як у міліції все ще діє система, при якій відсутність зареєстрованого злочину означає відсутність самого факту злочину, що покращує показники по району. А ще заяву можуть відмовитися приймати тому, що самі «менти» покривають злочинців.

У будь-якому випадку, заяву зобов’язані зареєструвати у книзі обліку, і присвоїти їй унікальний номер. Притому зробити це можна в будь-якому органі внутрішніх справ, тому не дозволяйте міліції вас «відправити такою-то адресою». Звучить, звичайно, дико, але в таких умовах ми поки що живемо, але якщо нічого не робити – краще ніколи не стане.

Якщо міліція ніяк не хоче реєструвати ваше звернення, попросіть чергового запросити його начальника. Якщо начальник «недоступний», попередьте, що в прокуратурі з радістю приймуть не тільки ваше заяву на злочинця, але і вашу ж скаргу на чергового.

Черговий міліціонер

Якщо й ці аргументи не допомагають – це вже більш ніж підозріло, адже за відмову від прийняття заяви, міліціонеру загрожує відповідальність (зловживання посадовими повноваженнями), можливо міліція просто покриває злочинців.

У цьому випадку необхідно йти прямо в прокуратуру, і писати заяву про злочин із зазначенням того, що районна міліція відмовилася реєструвати ваше звернення (у цьому випадку прокуратура може ініціювати розслідування з перевіркою причетності районної міліції).

Текст заяви має бути зрозумілим і доступним, намагайтеся не вживати маловідомі терміни, або розшифровуйте їх. Краще якщо текст за обсягом не перевищуватиме двох сторінок формату А4.

Від лівого краю аркуша зробіть відступ на 3-4 сантиметри, щоб коли заява будуть підшивати, бува не прокололи сам текст. Намагайтеся не вживати конствукцій типу «мені здається» і «швидше за все», викладайте все чітко і ясно, з максимальною кількістю доказів.

Заяви від громадян розглядаються до 30 днів, після чого вам зобов’язані дати письмову відповідь, де буде вказано, порушено кримінальне провадження, і якщо ні – вказана причина.

27 кометар(ів) до “Як і куди повідомити про шахрайство?

 • 08.09.2016 at 16:37
  лінк на коментар

  Телефонує якийсь невідомий з номера +380 91 9568758, представляється службою Ощадбанка, говорить, що Вашу картку десь використали півгодини назад. На повідомлення, що картки Ощадбанка не маємо, починає розпитувати, а якого банку у Вас картка. На вимогу представитись як належить, кидає слухавку і потім скидує. Явно попахує якимись аферами… Я б поскаржилась кудись, щоб людей не розводили, але навіть не знаю, куди звертатись у такому разі.

 • 04.11.2016 at 01:01
  лінк на коментар

  Обманули в інтернеті, замовила на сайті reals-gooods.ru/ecoslim4/?ref=7151&lnk=1061431&s=sh.cook-post3-84strok таблетки для схуднення еко слім, натомість прийшов звичайний вітамін с шипучки,як я зірвала етикетку ,переконалась в цьому,на пачці писало 10 шт,а насправді було 20 звичайного вітаміну с,висилали новою поштою без передоплати,заплатила 1100 грн.Висилали з Вінниці,віділення 7,Ричкова Олександра Володимирівна, 0633933695

 • 30.03.2018 at 15:51
  лінк на коментар

  Хочу повідомити вам за людину яка бере людей на роботу брукивка по мисту не доплачуе гроші хлопцям обманюе на великі суми грошей просто кидае їх це неблаго совісний персонаж проживае м.Хмельницький вул Свободи 8б кв 103 Кравець Микола Васильович може проживати в селі печеськи в батьків….

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: