В Україні стали активніше підробляти паливні талони

Зростання інтересу до талонів на паливо пояснюють знижками, що дозволяють водіям хоч трохи економити на АЗС.

АЗС

Шахраї користуються ажіотажем, спровокованим подорожчанням бензину.

У травні різко зріс інтерес водіїв до паливних талонів: тих, що заправки продавали на початку року – коли ціни на бензин ще були на рівні 11,5-12 грн за літр. Як повідомили перекупники, з початку місяця попит на них виріс відразу на 30%.

«Середня вартість бензину А-95 за такими талонами становить 14,4 грн/л, А-92 – 14,1 грн/л, газу – 6,8 грн/куб, а дизельного палива – по 14 грн/л», – повідомив підприємець, який торгує талонами.

Для порівняння: за даними компанії UPECO, середня вартість по країні, наприклад, бензину А-95 28 травня перебувала на рівні 15,14 грн/л, а максимальна – 16,04 грн/л. Для дизеля середній рівень – це 14,63 грн/л, а максимальний – 15,08 грн/л.

Так що зростання інтересу до талонамів пояснюють знижками, що дозволяють водіям хоч трохи економити на АЗС. «Чим більше талонів купите, тим дешевше вам буде. Найбільше виграєте, якщо викупите їх на 100 літрів і більше. В цьому випадку економія на А-95 буде не 65-70 копійок на літрі. Це від ціни купона, а якщо від поточної вартості на заправці, то і того більше. Від марки теж залежить. Ось, наприклад, якщо візьмете у мене більше 100 л А-95 Mustang (WOG), то зроблю знижкувзагалі 1,4 грн з літра. Але, якщо придбаєте талон на 20 л, то заощадите лише по 16-20 копійок», – розповів перекупник.

талон бензин
Фото: slando

Підприємці намагаються вигадати максимум для сплеску інтересу до талонів, тому пропонують широкий сервіс: продаж талонів оптом і навіть їх доставку в разі великих придбань.

Незважаючи на ажіотаж, що стихійно виник, дефіциту талонів немає, їх вистачає. «У мене поки є запас. Якщо він буде зменшуватися такими ж темпами, як зараз, то через місяць-півтора я перегляну знижку – вона може скоротитися», – пояснив один з продавців Олег.

Перекупники чітко відстежують роздрібні ціни, і обіцяють знижувати вартість талонів, якщо паливо почне дешевшати на АЗС. «Якщо розцінки заправок почнуть стрімко падати, то знижок за талонами буду давати більше, щоб встигнути зняти максимум вершків», – поділився один із реалізаторів. Правда, наш підприємець, як і ще кілька його «колег по цеху» вважають, що якщо пальне і почне дешевшати, то дуже повільно і не в найближчий місяць.

Обережно – фальшивки!

На тлі зростання попиту активізувалися фальсифікатори. В інтернеті стали активніше продавати підроблені талони, і виріс ризик бути обдуреним шахраями. «Мені вже два рази потрапляв фальшивий талон», – пише на форумі Ілля Макаров з Чернігова. А харків’янка Марина Осипова стверджує, що купила шість талонів на 20 та 30 літрів й жодним скористатися не змогла – фальшивими опинилися всі. «Приїхала на АЗС, стала вимагати гроші за талони. У мене запитали, де я їх купувала, і після того, як дізналися, що на автовокзалі, показали справжні і пояснили, як їх розрізняти», – говорить вона.

На АЗС визнають активізацію шахраїв, і попереджають своїх клієнтів. «Несправжні продають талони з великою знижкою в місцях скупчення транспорту, на автостоянках біля торговельних центрів, на вокзалах, на ринках. На них, як правило, немає голограми або штрих-коду автозаправної станції», – розповіли в мережі «ОККО».

На піку розпродажу старих талонів (куплених взимку за зниженими цінами), в травні різко знизився попит на нові (продаються по поточній вартості бензину) – на 20-30%. Тобто рівно настільки, наскільки впав попит на паливо в цілому.

Люди з-за подорожчання бензину пересідають на громадський транспорт, а підприємства навіть не намагаються робити паливні запаси. «Багато компаній працюють в умовах жорсткої економії, щоб вижити. А деякі підприємці взагалі були змушені згорнути свій бізнес», – прокоментували ситуацію в прес-службі мережі АЗС КЛО.

Крім усього іншого, нові талони не купують ще й сподіваючись на зниження вартості бензину у майбутньому. «Всі чекають здешевлення, і “про запас” намагаються талонів не купувати, щоб не переплатити», – підтвердили на одній з мережі заправок Shell.

Зате за старими талонами клієнти купують активніше, ніж раніше, що приносить збиток АЗС. «Паливо витрачається, а поставки нового дорогі», – пояснює фахівець однієї з регіональних дирекцій АЗС WOG Андрій. Хоча говорити про скорочення емісії талонів на автозаправках поки не готові, як і не розраховують, що найближчим часом продажу підуть вгору.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 thought on “В Україні стали активніше підробляти паливні талони

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: