Іноземець провернув в Первомайську масштабну аферу з продажу зерна

Зареєструвавшись у відповідних установах в якості туриста, чоловік не поспішав вивчати особливості краю, а активно знайомився з пересічними громадянами.

ЗерноТак, за кілька днів іноземець встиг поспілкуватися з певною кількістю жителів районного центру і навіть знайшов для себе компаньйона. Справа в тому, що гість мав за мету створити спільне підприємство і навіть розповідав про фінансовий внесок, який він був готовий зробити для розвитку бізнесу. Охочих серед нових знайомих іноземця було достатньо, але останній дуже ретельно вибирав для себе кандидатуру, і, як з’ясувалося пізніше, для цього у нього були зовсім не законні підстави.

45-річний житель м. Первомайськ перебував у скрутному матеріальному становищі, тому пропозиція чоловіка, з яким він познайомився в розважальному закладі, здалася йому дуже прийнятною. Він вже досить давно спеціалізувався на реалізації зернових культур, останні кілька років були невдалими і він, крім боргів, до того часу нічого не мав. І дуже вчасно, як здалося місцевому жителю, на його «обрії» з’явився іноземець.

Новий знайомий виглядав респектабельно і надійно – він вільно володів декількома мовами, розумівся на економічних науках, безперервно пропонував нові ідеї і демонстрував готовність внести в бізнес гроші.

Місцевий житель підготував усю необхідну документацію для відкриття спільного підприємства, коли іноземець довірив йому свою головну мету – він планував здійснити бізнес, але зі своїми “умовами”.

Так, українець повинен був очолити фірму, яка мала назву співзвучну з назвою підприємства, що раніше вже встигли позитивно зарекомендувати себе на ринку зернових. Іноземець запевняв, що він бере на себе пошук «клієнтів», зустрічі з представниками фірм та укладення договорів. А головна мета – це своєчасно зняти кошти з банківського рахунку, які прийдуть від потенційних покупців зернових культур, закрити своє підприємство і, поділивши гроші, займатися кожен своєю справою.

Іноземець так докладно розповідав, як буде виглядати виконання кожного пункту плану, що для місцевого жителя не залишилося жодного питання і він дав свою згоду на участь у шахрайстві.

Створивши видимість законної діяльності, спільники орендували офісне приміщення, найняли бухгалтера, зареєстрували новостворене підприємство в державних органах, відкрили банківські рахунки і провели масштабну рекламну кампанію в засобах масової інформації.

Умови, зазначені в рекламних оголошеннях, зацікавили підприємство, розташоване в сусідній державі. Керівник фірми особисто приїхав в Україну, щоб провести переговори, оглянути склади і потужності фірми. Шахрай-іноземець зустрівся з підприємцем і, скориставшись бізнес-зв’язками свого українського спільника, продемонстрував покупцеві приміщення і товар, що нібито належав його підприємству.

При цьому зловмисник ще й пообіцяв значні знижки при продажу зернових, звичайно, якщо покупець збільшить обсяг закупівлі.

Підприємцю сподобалася така пропозицію, після чого він і підписав договір і перевів 100-процентну передоплату за постачання першої партії товару.

Звичайно, отримати зерно покупцю так і не вдалося. Після численних телефонних переговорів підприємець знову приїхав в Україну, але застав тільки директора фірми – мешканця м. Первомайськ.

Як з’ясували пізніше міліціонери, як тільки гроші надійшли на рахунок фіктивного підприємства, іноземець отримав їх у банківській установі і в той же день зник, залишивши свого спільника з його старими боргами і новими проблемами.

Слідчим управлінням УМВС України в Миколаївській області розпочато кримінальне провадження за ознаками ч. 4 ст. 190 КК України («Шахрайство»), проведені усі необхідні слідчі дії та передано матеріали до суду для прийняття рішення згідно з вимогами законодавства України.

Як було встановлено, авантюрист, який представився громадянином іноземної держави, прибув в Україну, скориставшись підробленими документами. Зараз в рамках кримінального провадження за фактом шахрайства проводяться слідчо-розшукові заходи по встановленню особи злочинця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 thought on “Іноземець провернув в Первомайську масштабну аферу з продажу зерна

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: