Пішов на тренінг особистісного зростання – опинився у секті й без грошей

Шахраї застосовують гіпноз та “позбавляють” від грошей тих, хто бажає себе вдосконалити.

тренінгУ Києві під виглядом тренінгів особистісного зростання людей заманюють у небезпечні секти. В результаті замість самовдосконалення люди залишаються без грошей і впадають у депресію.

“Чоловік пішов на курси особистісного зростання “Рішення і перспективи”. Вони використовують американську методику самовдосконалення “Лайфспірінг”. Після цього чоловік, юрист-практик, став закриватися, дивиться на мене чужими очима. Йдуть класичні “відмазки”: “не була – не знаєш – не свисти”, “сходи – оціниш”, “скаржаться на тренінг невдахи”. Намагався і мене туди затягнути, навіть заплатив $300″, – розповіла киянка Марта.

За словами протоієрея Олександра Мірошниченка з УПЦ МП, такі тренінги є різновидом деструктивних сект.

“Вони працюють на викачування грошей. Людям на курсах вселяють, що вони наблизилися до кола обраних. І людина знаходиться у стані ейфорії, але доти, доки може платити. Потім це все розсіюється”, – вважає отець Олександр.

Експерти стверджують, що наслідки такого гіпнотичного навіювання можуть бути трагічними – аж до суїциду.

“У США та Європі багато випадків, коли люди, які стали жертвами таких тренінгів, подають позови до суду і виграють їх. Там фахівці з’ясовують, що людям нав’язали хибні спогади, а потім використовували їх у своїх цілях. Наприклад, вселяли, що вони жертви зґвалтувань. Люди впадали у депресію, з часом їх воля, критичне сприйняття життя взагалі придушувалося. Вони перетворювалися “на овочі” та не могли кроку ступити без свого гуру”, – розповів член правління Всеукраїнського апологетичного центру Володимир Рогатін.

Цей бізнес, на думку фахівця, приносить величезні гроші шахраям.

“Найдешевше заняття – 50 гривень, а є і по 800 гривень, і по 4000 гривень – і клієнтів маса”, – повідомив Рогатін.

За матеріалами vesti.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: