Шахраї виманюють у соцмережах відверті фото і вимагають гроші за мовчання

В Україні шахраї виманюють у соцмережах відверті фотографії та шантажують зображених на них людей.

Нещодавно в МВС вже заявили, що викладати на свої сторінки знімки або передавати їх стало небезпечно, пише Сегодня“.

Шахраї виманюють у соцмережах відверті фото і вимагають гроші за мовчання

“Цей вид злочинів для України – новий. Є люди, які спеціально моніторять соцмережі, щоб знайти жертв і збагатитися за їхній рахунок. У нас в області був виявлений випадок, коли дівчина познайомилася в соціальній мережі з хлопцем, почала з ним листуватися, подружилася з ним, а після почала надсилати фото приватного характеру, прикріплюючи їх на своїй сторінці. Через деякий час хлопець почав її шантажувати, вимагаючи перераховувати певні суми на свій електронний гаманець (іноді за подібне вимагають $ 300-400), а якщо цього не відбудеться, то обіцяв розмістити ці фото на сайтах для дорослих”, – повідомив в.о. керівника відділу по боротьбі з кіберзлочинністю Хмельницького облУМВС Олег Дядик.

По темі: Про себе інформацію бережіть в таємниці, або мовчання – золото

Правоохоронці також зазначають, що вже були випадки, коли аферисти шантажували людей змонтованими за допомогою спеціальних програм фото.

При цьому шахраї знаходять знімки, навіть якщо користувач приховав свою сторінку від сторонніх. За словами міліціонерів, на таких аферах заробляють як окремі шахраї, так і цілі групи. На щастя, поки цей вид афер масовості не набув.

“Виключати, що такі випадки є, я не буду, але в нашій практиці такого не було”, – зазначив оперуповноважений Управління по боротьбі з кіберзлочинністю МВС Михайло Стришенець.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що шахраї масово обкрадають українців за допомогою липових sms з чужих номерів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: