Кожен другий український банк потерпає від шахрайських операцій

Українські банки потерпають від нещадних махінацій з банківськими картками.

“Зростання кількості безготівкових операцій призводить до збільшення випадків шахрайських операцій з використанням платіжних карток і несанкціонованого переказу коштів з рахунків клієнтів.

За офіційними даними, наданими банками НБУ, загальна кількість шахрайських операцій в 2012 році в порівнянні з попереднім збільшилася на 47%, а сума збитків виросла на 20%”, – заявила директор генерального департаменту інформаційних технологій і платіжних систем Нацбанку Наталя Синявська.

Наталя Синявська також повідомила, що 99,7% збитків, заподіяних банкам за операціями з платіжними картами, були здійснені з картами міжнародних платіжних систем.

“Основними типами шахрайства з використанням платіжних карток є: їх підробка і потім втрата; досить великий пласт складають операції без пред’явлення карти – в мережі Інтернет, телефонні або факсові замовлення. Ще один тип – за картками, які висилалися поштою і не були отримані клієнтом” , – говорить Синявська.

Тоді як найбільше збитків – 39% – банки несуть при підробці карток. На другому місці – операції без пред’явлення карток, тобто в мережі Інтернет.

“Після переходу більшості європейських країн на чіпові картки основною тенденцією на європейському ринку стало перетікання шахрайських операцій у віртуальне середовище. Не є винятком і Україна. Порівняно з 2011 роком цей показник за кількістю та сумами операцій зріс більш ніж в три рази”, – зазначила Синявська.

Водночас експерт уточнила, що банки і платіжні системи намагаються приховати реальні збитки при використанні платіжних карт від клієнтів, аби зберегти їхню довіру.

“Ми не знаємо реальних цифр, але бачимо тенденцію до зростання”, – резюмувала вона.

За матеріалами businessua.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: