Інтернет-аферисти під виглядом СБУ блокують комп’ютери і вимагають заплатити штраф

– Вранці я, як зазвичай, сів за комп’ютер і став відкривати різні інформаційні сайти, – розповідає житель Івано-Франківська Сергій Бартинко.

– Несподівано на моніторі з’явився порноролик, який, як я зрозумів, хтось приєднав до нормального сайту. Спробував його закрити, але тут мій комп’ютер … припинив роботу. На екрані висвітилася синя табличка з емблемою СБУ і загрозливим текстом:

Windows заблокований!
Служба безпеки України
СБ України було виявлено використання вашого комп’ютера з протиправною метою, а саме – перегляд і копіювання матеріалів, які містять елементи педофілії, насильства і гей-порно.
Для розблокування потрібно сплатити штраф у розмірі 220 гривень.

Інструкція по оплаті штрафу

1. Знайдіть довколишній термінал оплати стільникового зв’язку, наприклад IBOX, 24NonнStop, Citi-Pay, Alfa-Pay або інші.

2. Увійдіть у розділ «Оплата послуг», «Ел. комерція» або «Електронні гроші», «WebMoney».

3. Введіть номер гаманця U411612200577 (або U159665922806), внесіть купюри, підтвердіть платіж і візьміть квитанцію.

Після оплати на виданому терміналом чеку ви знайдете код розблокування … Якщо оплата та перевірка пройшли успішно, блокування комп’ютера буде зняте, а справу видалено з архівів СБУ.

Увага! Якщо протягом 12 годин з моменту появи даного повідомлення не буде введений код, всі дані, включаючи Windows будуть безповоротно видалені. Спроба перевстановити систему призведе до порушень роботи вашого комп’ютера».

– Все виглядало до того переконливо, – продовжує Сергій, – що я не на жарт перелякався. З комп’ютером нічого неможливо було зробити – він повністю заблокувався. Зібрався було дзвонити в СБУ, смиренно готуючись сплатити штраф, але все-таки вирішив звернутися спочатку до знайомого фахівця з комп’ютерів. Він-то і пояснив, що це висококласний «лохотрон». Правда, доведеться тепер оплачувати послуги майстра по розблокуванню…

– Це діють аферисти, які перебувають, швидше за все, за кордоном, – підтвердив начальник відділу по боротьбі з кіберзлочинністю Івано-Франківського обласного управління МВС Андрій Рогалевіч. – У нас в Україні немає ніяких штрафів за перегляд порносайтів в інтернеті. Покарання передбачене тільки за виготовлення і розповсюдження порнографії. Аферисти користуються тим, що люди не знають законів. Дійсно, все виглядає досить правдоподібно. І дуже багато хто поки попадаються на цю вудку …

Як повідомили активні користувачі інтернету, деяким з них аферисти теж блокували комп’ютери і пропонували сплатити солідні штрафи під різними приводами, наприклад, «за несанкціоноване вторгнення в конфіденційну інформацію» Інтерполу, або СБУ, або податковій інспекції, або митниці. Були серед користувачів і такі, хто, повіривши шахраям, сплатив гроші.

Фахівці радять: якщо вам на комп’ютер прийшло подібне повідомлення, негайно звертайтеся в центри сервісного обслуговування комп’ютерної техніки. Вам допоможуть, але ця послуга платна.

За інф. Паралелі


Що цікаво, рівно-рівно рік тому СБУ попереджало інтернет-користувачів про шахрайство “від імені” СБУ!

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: