В Україні торгують даними користувачів соцмереж

Українські приватні сищики запропонували своїм клієнтам нову послугу. За 1-5 тисяч гривень вони обіцяють дізнатися всю інформацію про співрозмовників своїх клієнтів у соціальних мережах.

Як пояснив харківський приватний детектив Михайло, дізнатися подробиці про «друга» або співрозмовника в соцмережах – це не проблема, пише «Сегодня».

«Якщо людина є в соцмережах, то про неї можна дізнатися все по максимуму – сімейний стан, чи не замішана в якихось аферах, а якщо клієнту потрібно, то знайдемо сфотографуємо або приховано знімемо на відео», – запевнив сищик.

За додаткову плату підприємці готові надати про людину інформацію, яка є про нього в міліцейських базах і роздруківку його телефонних дзвінків.

«Нещодавно був випадок, коли розсекретили одного діда-збоченця, який переховувався під виглядом зовсім іншої людини», – навів приклад Михайло.

За його словами, для нього нескладно з´ясувати справжні ім´я та прізвище користувача, навіть якщо його профіль у мережі вигаданий.

При цьому в МВС попередили, що такі детективи насправді можуть виявитися шахраями. «Вони цілком можуть взяти гроші, а послуг не надати. А скаржитися постраждалі навряд чи будуть», – сказав представник МВС Сергій Бурлаков.

«До того ж, за законом, цивільні особи не мають права збирати і поширювати конфіденційну інформацію, а користувачам ми радимо викладати мінімум інформації про себе, аби не дати можливості скористатися нею шахраям», – підсумував міліціонер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: