У Києві розкрили нову схему квартирного шахрайства

Прокуратура Деснянського району столиці викрила злочинну схему незаконного заволодіння комунальними квартирами.

“Зараз порушено 2 кримінальні справи за фактом заволодіння чужим майном шляхом обману з використанням підроблених документів, у тому числі рішень суду (ч.3 ст. 358 КК України – підроблення документів, печаток, бланків та їх збут або використання, ч.3. Ст . 190 КК України – шахрайство, вчинене у великих розмірах)”, – повідомляє прокуратура Києва.

Перевіркою встановлено, що дві квартири на вул.Жукова, 35/24 та проспекті Лісовий, 24 належали самотнім людям похилого віку, які померли і були зняті з реєстраційного обліку. В обох випадках квартири не були приватизовані, тобто перебували у комунальній власності.

Шахраї, використовуючи інформацію про наявність в районі комунальних квартир, які стали вільними внаслідок смерті власників, підробляли рішення суду, щоб зареєструвати власність в БТІ. Після цього квартири кілька разів перепродувалися. Таким чином, комунальне майно набувало статусу приватного.

Прокуратура району також подала два позови до райсуду про визнання недійсними договорів, на підставі яких майно було відчужене, і зобов’язанням повернути майно в комунальну власність.

Схожа схема відчуження комунального майна зафіксована при переоформленні квартири на вулиці Мілютенка, 44-б. У цьому разі власник просто деякий час не проживав в своєму житлі. За цим фактом порушено кримінальну справу за використання фальшивих документів (ч. 3. Ст. 358 КК України).

Нагадаємо, в липні 2012 р. Деснянський суд столиці засудив засновницю ПП “Грант” Ірину Данильченко до 7,5 років в’язниці за шахрайство. Підприємець брала гроші у прихожан церкви пастора Аделаджі для інвестицій в будівництво. Потерпілі в цілому вклали близько $ 1 млн.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: