Банківські шахрайства чекають на рішення Європарламенту

Європейська фінансова та боргова криза поза сумнівом залишатиметься в осінніх планах європейських комісарів та членів Європарламенту. Повернувшись із відпусток, євродепутати, зокрема, спробують вирішити проблему маніпуляцій та спекуляцій у банківській сфері співдружності.

Банківські шахрайства чекають на рішення Європарламенту

Завершення літа також ознаменує повернення Європарламенту до питань обміну приватними даними між правоохоронцями різних країн-членів. Важливі рішення очікують і проблеми авторських прав та норм шумового рівня в аеропортах великих європейських міст.

Правила поведінки фінансових установ співдружності, зокрема, банків, будуть серед головних пріоритетів Європарламенту. З того часу, як нинішня криза виявила численні зловживання банкірів та повну незахищеність ринків перед спекуляціями, Єврокомісія розробляє стратегію контролю та покарань винних. Штучно роздуті, або занижені міжбанківські відсоткові ставки вже були предметом багатьох скандалів.

Єврокомісар з питань внутрішнього ринку та послуг Мішель Барньє, з огляду на подібні зловживання, зазначає, що всі держави ЄС повинні озброїтися наглядовими службами та чіткою методикою запобігань викривлень у діяльності банків.

«Єврокомісія не терпітиме маніпуляторів на фінансових ринках, – додає віце-президент Єврокомісії з питань юстиції, засадничих прав та громадянства Вівіан Редінґ. – У цьому випадку стримувальну роль у майбутньому має відігравати кримінальне законодавство. На практиці це означає, що кожна держава ЄС повинна вписати до національного кримінального кодексу статті щодо маніпуляцій при обчисленні банківських ставок. Це слід ефективно карати».

Згадані та інші пропозиції профільних єврокомісарів будуть обговорювати на одній з осінніх пленарних сесій Європарламенту. Характерно, що боротьба з викривленнями роботи фінансових установ також є одним із пріоритетів Кіпру, який головує у Раді Євросоюзу до кінця нинішнього року.

За матеріалами Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: