Видурив у церковної громади Вінниці 250 тисяч на «золоті куполи»

Працівники луганської міліції за  підозрою у шахрайстві затримали чоловіка, який видурив у парафіян одного з Вінницьких храмів 250 тисяч гривень.

Про це повідомляє відділ зв’язків із громадськістю ГУМВС України у Луганській області.

А розвивалися події таким чином. Ще навесні до Вінницького міського управління міліції звернувся непростий постраждалий. Жертвою шахраїв став диякон одного з місцевих храмів. А враховуючи те, що гроші на метал для обшивки куполу храму, що і стали здобиччю злочинців, збирали всім приходом, можна сміливо стверджувати, що від дій шахраїв постраждали десятки, а то і сотні людей. Але про все по порядку.

Протягом кількох місяців парафіяни храму «Стрітення Господня», що у Вінниці, збирали гроші на придбання декількох тонн латуні, необхідної для покриття куполу храму. Після того, як уся сума була зібрана (близько 250 тисяч гривень), вінницькі священнослужителі зайнялися пошуком металу. Необхідний товар був знайдений на одному з заводів Донецької області, в Артемівську. Проблема полягала лише в тому, що від Артемівська до Вінниці – сотні кілометрів, і для перевезення 3,5 тонн латуні необхідний спеціальний вантажний автомобіль.

Пошуки перевізника не зайняли багато часу – через диспетчера в Інтернеті була знайдена підходяща фірма, що спеціалізується на вантажоперевезеннях. Як і робиться в подібних випадках, представник фірми-вантажоперевізника через диспетчера тут же вислав клієнтам усі необхідні підтверджуючі документи.

Думки про те, що все відбувається не так, як має, з’явилися лише в той момент, коли вантаж уже мав бути у Вінниці: усі контактні телефони перевізника перестали відповідати, а машина з металом, відвантаженим в Артемівську, так і не з’явилася в пункті призначення. Не втрачаючи часу, постраждалі звернулися за допомогою в міліцію.

Кілька тижнів копіткої роботи вінницьких і луганських правоохоронців увінчалися успіхом. Не дивлячись на всю складність і заплутаність шахрайської схеми, працівникам міліції вдалося відновити всі етапи підготовки і скоєння злочину і вийти на «генія» версії 2012 року. Ним виявився раніше судимий за подібні злочини 24-річний парубок, який знаходиться на примусовому лікуванні в одній з клінік Луганська. Шахрай своєї провини не заперечував і чесно розповів про те, як обвів навколо пальця одразу декілька чоловік.

Не розкриваючи всіх подробиць скоєння злочину, можна сказати наступне: саме затриманий хлопець спочатку десь роздобув, а потім вислав потенційним клієнтам крадені електронні варіанти документів реально існуючого перевізника. Потім через своїх знайомих він знайшов вантажний автомобіль, водія та експедитора – цього разу, представившись власником вантажу, який потрібно забрати в Артемівську і привезти до Луганська(!). Що, власне кажучи, і сталося. А вже в Луганську метал був проданий знайомим скупникам за ціною лому, майже вдесятеро дешевше, ніж заплатили за нього постраждалі.

Не дивлячись на багатий шахрайський досвід, аферист був знову затриманий. За даним фактом порушена кримінальна справа за частиною 3 статті 190 КК України (шахрайство). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. Триває слідство.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: