«Шкільний фотограф» виявився шахраєм з інтернетівським «портфоліо»

У м. Селідов Донецької області затримано 40-річного місцевого жителя, який за допомогою обману виманював гроші у довірливих підлітків. Ніхто з батьків не здогадався навіть запитати у «професіонала», як його звуть, не кажучи вже про паспорт або інші спосіб з’ясувати особу псевдофотографа.

Чоловік ходив по школах і представлявся фотографом. Для переконливості брав у друзів апаратуру, пропонував завантажені з Всесвітньої мережі чужі портфоліо, оперував професійними термінами.

За словами начальника відділення карного розшуку Селидівського МВ ГУМВС України в Донецькій області Олександра Мельниченка, солідна, акуратна людина відразу ж викликала довіру. Він демонстрував гарні випускні альбоми, професійні студійні фотографії. До того ж за роботу брав небагато – 100 гривень з людини. Дітям хотілося мати гарний альбом у пам’ять про шкільні роки, тому підлітки з радістю погоджувалися мати справу з шахраєм і віддавали йому гроші.

Зловмисник так спритно «запудрювати мізки», що ні в кого ні разу не виникла думка попросити у нього номер телефону, поцікавитися паспортними даними або уточнити місце проживання. Наобіцявши з три короба, чоловік зникав. Так йому вдалося обдурити декілька класів в різних школах.

Як не намагався шахрай приховати свої дані та місцезнаходження, оперативники все ж їх з’ясували і затримали чоловіка. Зараз фігурант дає свідчення і щиро розкаюється у скоєному. Відносно нього порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 192 (Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою) Кримінального кодексу України. Суд обрав затриманому запобіжний захід – підписка про невиїзд. Слідство триває.

за матеріалами ВЗГ ГУМВС України в Донецькій області

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: