Українські мобільні шахрайства за допомогою ОС Android

У столиці з`явився новий вид шахрайства, жертвами якого стають користувачі дорогих мобільних телефонів.

Дмитро Ф., розповідає, як став жертвою «розводу»: «У мене смартфон з операційною системою Android. З інтернету я завантажив програму-навігатор. Встановив її на телефоні, і мені прийшло смс-повідомлення з номера 3838 з текстом «Спасибі за замовлення …», а з рахунку знялося 50 грн. Подзвонив оператору, а він мені сказав, що я сам перерахував гроші за послугу розважального характеру, і відмовився повертати 50 грн. Я написав заяву в міліцію», – розповів Дмитро газеті “Сегодня“.

Киянка Дарина Р. розповіла, що зайшла з нового телефону в інтернет і скачала додатки з календарями та іграми. «А з рахунку зняли 100 грн. Коли скачував, було написано, що безкоштовно…» – каже Дарина.

В управлінні по боротьбі з кіберзлочинністю міліції Києва кажуть, що постраждалих від подібних мобільних шахрайств багато.

Українські мобільні шахрайства за допомогою ОС Android«Так, такого роду заяви ми розглядали. В процесі їх перевірки встановлено, що невідомі особи розміщають шкідливе програмне забезпечення – «Трояни» до різного роду програм, які доступні мобільних телефонів з операційною системою Android. Ці «Трояни» без відома користувача приховано (не фіксується в відправлених повідомленнях на телефоні) відправляють смс на платний номер», – сказав нам працівник управління. Простіше кажучи, власник телефону завантажує собі на стільниковий безкоштовну програму з «вірусом», який вміє сам відправляти есемески на платні короткі номери. «Придумати такий «Троян» може навіть студент. Спіймати його складно, адже переведення в готівку грошей шахраї роблять через 5 кроків: спочатку гроші йдуть в Америку, гуляють годину по різних країнах, а потім тільки знімаються», – говорять в міліції і радять встановлювати на мобілки антивіруси.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: