Українські “лохотронщики” подались в Інтернет

При обмані з покупкою товару через Інтернет в першу чергу необхідно написати заяву у міліцію.

Досвідчені користувачі не радять купувати товари он-лайн через приватні оголошення
Досвідчені користувачі не радять купувати товари он-лайн через приватні оголошення

Українські шахраї дедалі частіше провертають афери не тет-а-тет з людьми, а на відстані, через Інтернет. Останнім часом практично усі сайти безкоштовних оголошень заполонили пропозиції продати ту чи іншу техніку за дуже низькими цінами.

Як з’ясували журналісти ТСН, продавці просять переказати їм гроші за товар на банківську картку, після чого обіцяють привезти товар. У результаті – гроші забирають, товар не віддають.

Досить часто шахраї навіть не змінюють номери телефонів, вказаних в оголошенні. На дзвінки ошуканих осіб зухвало відповідають, що їх знайти нереально, і рекомендують забути про втрачені кошти.

Зі свого боку банки мають усю необхідну інформацію по картках “кидал”, проте надати її не можуть, так як переказ коштів проводився не примусово. Міліція про такі злочини знає, але нічого не може зробити без наявності офіційних заяв від постраждалих.

“Коли шахраї їх обманюють кидають і забирають у них кошти, вони просто не звертаються до працівників міліції”,  – пояснив речник ГУ МВС Ігор Михалко.

Ті ж громадяни, які постраждали від нечистих на руку продавців, вирішили боротися з проблемою самостійно. Вони викладають усю інформацію, в тому числі фотографії шахрая, в Інтернеті, описують їх злочини.

Європейські інтернет-користувачі, які на купівлі онлайн вже собаку з’їли, радять не купувати нічого через поодинокі оголошення, а користуватися великими перевіреними сайтами. А якщо вже попалися, звертатися до міліції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: