Скоро на просторах України: ФБР повідомляє про новий вид шахрайства

Федеральне бюро розслідувань (FBI) ​​повідомляє про новий вид телефонного шахрайства. Прикидаючись співробітниками агентства зі збору боргів, аферисти просять сплатити борги за користування мобільним зв’язком. Якщо оплата не буде проведена в зазначені терміни, колектори погрожують передати справу в суд.

ФБР повідомляє про новий вид шахрайстваШахраям вже вдалося обдурити тисячі жителів Сполучених Штатів. Як правило, потенційні жертви не пам’ятають, з якими стільниковими операторами підписували контракти і на яких умовах. Саме тому дзвінки від колекторів багато хто сприймає всерйоз. Деякі люди погоджуються оплатити «скупчилися борги» відразу ж. Вони розкривають шахраям номера кредитних і дебетових карт, відправляють чеки і мані-ордера за вказаними поштовими адресами.

Слідчі FBI попереджають, що колектори-шахраї дуже хитрі. Вони можуть прийти до своїх жертв на роботу і додому. В одному епізоді аферист умовив «боржника» віддати йому готівку.

Більш того, шахраї часто загрожують людям неіснуючими ордерами на арешт і конфіскацію майна. Як наслідок, необізнані в законах жертви воліють влазити в борги аби не опинитися у в’язниці і не втратити нажитого.

FBI настійно рекомендує кожній людині, що отримав дзвінок від підозрілих збирачів боргів, слідувати п’яти правилам.

По-перше, зателефонуйте в поліцію. Диспетчер 911 проконсультує вас, як вести себе в тій чи ної ситуації.

По-друге, зв’яжіться з банками і компаніями-емітентами, які займаються моніторингом ваших рахунків.

По-третє, зв’яжіться з трьома основними кредитними бюро. Попросіть поставити попередження (alarm) на ваш файл.

По-четверте, зв’яжіться з компаніями, які давали вам кредити (мортгіджі, лони на навчання, кредитні карти і т. п.)

Багато компаній автоматично підключаються боротьбі із шахраями, якщо їх клієнт опинився в біді.

По-п’яте, відправте скаргу через урядовий інтернет-сайт www.IC3.gov. Це найвпливовіша державна структура, яка веде боротьбу з кібер-злочинами (в тому числі, колекторськими шахрайствами).

Пам’ятайте, що несплата за боргами не є злочином (не плутати з ухилянням від боргів). Максимальне покарання – виклик в цивільний суд, крах кредитної історії, заморозка банківських рахунків і конфіскація майна. Всі ці заходи, однак, можуть бути застосовані лише за рішенням суду.

За матеріалами  russian-bazaar.com

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: