Працівники банків у змові з шахраями дурили клієнтів на сотні тисяч

Шахраї знайшли прогалину у системі безпеки банківських переказів між фізичними особами і вкрали чималі суми у кількох громадян з різних регіонів України.

Потерпілі переконані, що така крадіжка неможлива без участі в оборудці працівників банку

У фінустанові від коментарів щодо причетності своїх працівників до цього відмовилися, повідомляє ТСН.

У банках, що переказували гроші, всю провину покладають на злодіїв. Проте потерпілі переконані, що така крадіжка неможлива без участі в оборудці працівників самого банку.

Дар’я Борисяк та її чоловік вирішили купити машину за приватним оголошенням. Продавець поставив умову: гроші покупці мають переказати через вказаний ним банк. Сказав, що так безпечніше. Адже тільки коли угода відбудеться, покупці повідомлять йому секретний код переказу, без якого жоден касир грошей не видасть.

“Нас запевнив касир, що за цією системою переказу ви отримуєте унікальний десятизначний код, – каже Дар’я Борисяк. – І цей код ви повідомляєте продавцю, і він може зняти гроші. Ну, ми переказали гроші, дев’яносто три тисячі гривень, через дві години, як нам повідомили, ці гроші були зняті з рахунку”.

Секретний десятизначний код переказу використовують більшість українських банків. Він є запорукою того, що гроші не зможуть отримати шахраї, наприклад, за вкраденим паспортом. Однак цього разу це не допомогло. Потерпіла стверджує, що кошти переказували в Хмельницьку область, і суму, і код зберігали у таємниці. А отримали їх шахраї у Сімферополі, і код вказали.

“Гроші отримала підставна особа, – каже Дар’я Борисяк. – Прийшов до відділення Симферополя дідусь дуже старенький з хлопцем років тридцяти. Цей дідусь, як ми потім дізнались, знаходиться на обліку у психлікарні. Цей хлопець комусь телефонував і дізнавався оцей код, який вони неправильно сказали”. Дізнатись код і решту даних, щоб отримати гроші, можна було лише від працівників банку, стверджує Дар’я.

Від цієї схеми постраждала не тільки вона. Іншого потерпілого ми знайшли у Донецьку, він воліє не називати себе. “Знайшов оголошення про продаж автомобіля на одному сайті, – розказує чоловік, – ціна була трошки нижча від ринкової. Подзвонив продавцеві, він сказав, що переказуй мені гроші шляхом грошового переказу через “Укрсоцбанк”. Я запропонував інший банк, він відмовився, сказав, саме по “Укрсоцбанку”. Далі все повторюється, як під копірку. Гроші зняли в іншому місті, у банку розводять руками. В обох історіях фігурують банки, що входять до однієї фінансової групи – “Унікредитгруп”. Там визнали, що випадки шахрайства через їхню платіжну систему справді були. Але від коментарів щодо причетності своїх працівників до цього відмовилися. Потерпілим же пояснили, що, за правилами банку, секретний код насправді не обов’язковий. І гроші, мовляв, могли видати й без нього. Нині аферу розслідує міліція, є одна затримана.

Чи допомагали шахраям у банку, слідство ще встановлює. У МВС, однак, підтверджують, що крадії таки знали код переказу. “Якимось чином код вони вирахували і прийшли в установу цього банку, і отримали ці гроші”, – каже заступник керівника управління зв’язків з громадськістю МВС Іван Бабаєв.

На міліцію у потерпілих уся надія. Адже вкрадені у них гроші банк повертати відмовляється, поки слідчі не знайдуть винних.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: