Як захистити свої гроші в інтернеті

Сьогодні управляти свої банківським рахунком можна, не відходячи від інтернету. Але як не стати жертвою шахрайства? Ось декілька простих порад.

1. Не відповідайте на підозрілі електронні листи.

Як захистити свої гроші в інтернетіКіберзлочинці часто копіюють логотипи банків та інших фінансових організацій, щоб ввести вас з оману. Завжди відкривайте нове вікно браузера і набирайте адресу вашого банку вручну. Якщо у банку є якісь питання чи пропозиції до вас, вони обов’язково будуть відображені у вашій електронній поштовій скринці на сайті. Якщо ніяких повідомлень немає, значить, хтось намагається вивудити ваш пароль.

2. Підбирайте складний пароль.

Пароль завжди вважався найслабшою ланкою в системі захисту ваших персональних даних. Існують спеціальні програми пошуку на сторінках в Facebook та інших соціальних мережах інформації, яку ви можете використовувати для складання пароля. Так що не полегшуйте роботу хакерам – не використовуйте в якості пароля до банківського рахунку кличку домашньої тварини, дату народження дружини або назву улюбленої страви. Також уникайте таких стандартних паролів, як qwerty, qwerty12345 і тому подібних. Якщо ви здатні запам’ятати тільки один складний пароль, то придумайте такий пароль для вашої основної електронної скриньки – оскільки, якщо хтось зможе забратися в нього, то з легкістю знайде ключі до інших скриньок.

3. Використовуйте безпечний браузер.

Вибирайте браузер, який автоматично попереджає про небезпечні вебсайти, що крадуть паролі і номери рахунків. Експерти радять використовувати для онлайн-банкінгу Google Chrome.

4. Оновлюйте програми.

Не відкладайте на потім оновлення вашого програмного забезпечення – це також допоможе захиститися від онлайн-шахрайства.

5. Не забудьте про антивірус.

Встановіть антивірусну програму, яка буде автоматично сканувати ваш комп’ютер на наявність вірусів.

6. Не використовуйте чужі комп’ютери.

Коли ви перебуваєте далеко від дому, не використовуєте лептоп друга або комп’ютер в Інтернет-кафе для проведення операцій на вашому банківському рахунку.

7. Захистіть свій смартфон.

Все більше і більше людей економлять час, використовуючи для онлайн-банкінгу смартфони. Але вони зазнають тих же небезпек з боку Інтернет-шахраїв, що і комп’ютери. Так що встановіть необхідні програми захисту від кіберзлочинців – наприклад, Lookout.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: