У Житомирі жінка представилася міліціонером і зажадала 6 тис. грн за вирішення неіснуючих проблем з законом.

Управління МВС у Житомирській області попереджає про те, що в області почастішали випадки шахрайства.

У Житомирі жінка представилася міліціонером і зажадала 6 тис. грн за вирішення неіснуючих проблем з законом.Як розповів начальник управління карного розшуку УМВС України в Житомирській області Віктор Бугіра, одним із видів шахрайства є обман, який здійснюється особами, які нібито перебувають при виконанні службових обов’язків. Відомо багато випадків, коли шахраї називаються працівниками правоохоронних органів, працівниками організацій, що займаються сферою обслуговування населення і т.д.

Так, нещодавно слідчим Слідчого управління УМВС в ході розслідування кримінальної справи, порушеної за фактом шахрайства, встановлено, що 28-річна мешканка Житомирського району представлялася працівником правоохоронних органів і виманювала гроші у житомирян. Шляхом обману та зловживання довірою, вона заволоділа 6 тисячами гривень 27-річної мешканки Житомира, нібито за вирішення неіснуючих проблем із законом.

В іншому випадку 55-річна мешканка Житомира звернулася до Корольовського райвідділу міліції із заявою про те, що невідомі жінки шляхом обману та зловживання довірою, під приводом оцінки земельної ділянки заволоділи її грошима в сумі 900 гривень. Правоохоронці за підозрою у скоєнні злочину затримали двох 20-ти і 30-річних місцевих мешканок.

Також, кілька днів тому, 26 січня в Олевський райвідділ надійшло повідомлення від 55-річної жительки райцентру про те, що до її будинку зайшла незнайома жінка і шляхом обману заволоділа її грошима в сумі майже 5 тисяч гривень. Працівники міліції за підозрою у скоєнні злочину затримали 43-річну мешканку станції Нові Білокоровичі, яка у скоєному зізналась.

Щоб не стати жертвою шахраїв міліція радить:

1. Спілкуйтеся з незнайомими людьми не більше хвилини-двох. Якщо у людини є конкретне і чітке прохання, вона озвучить його одразу. Якщо ж вам починають говорити фрази типу «послухайте, будь ласка», «приділіть мені кілька хвилин», «ось, поміркуйте самі», відразу ж припиняйте розмову. Зазвичай, це початок обману.

2. Спілкуючись з невідомим, ведіть себе впевнено і навіть зухвало. Побачивши перед собою таку людину, шахрай, навряд чи, спробує вас обманювати і піде шукати жертву серед більш довірливих.

3. Якщо невідомий занадто настирливий і не хоче вас залишити в спокої, скажіть, що негайно зателефонуйте в міліцію. Зазвичай це спрацьовує. Якщо ж людина чинить опір, то відразу звертайтеся у правоохоронні органи.

4. Якщо у двері вашого будинку зателефонував невідомий, не поспішайте відкривати їх, а поспілкуйтеся через закриті. Запам’ятайте, ніхто, навіть міліціонер, не вправі вимагати впустити його в будинок без згоди власника.

5. Якщо невідомий називається співробітником певної служби, вимагайте документи. Отримавши їх, неквапливо вивчіть, вдивляючись у кожну деталь. Якщо у вас є підозри, візьміть документ, закрийте двері і для перевірки зателефонуйте туди, звідки невідомий прийшов. «Справжній» буде довго обурюватися, але дочекається вас, а шахрай втече.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: