В Україні процвітає гральний бізнес: де ховаються “однорукі бандити”

За півгодини ми знайшли в центрі першої столиці шість інтерактивних салонів і закрили два з них.

Кінець гральному бізнесу Верховна Рада поклала два з половиною роки тому. Проте гральні заклади не зникли, а просто змінили вивіски та схеми отримання грошей у спраглих азарту українців. Салони стали називатися інтерактивними клубами, а одноруких бандитів замінили комп’ютерами. Але в травні 2011 поза законом опинилися і вони – відповідне рішення підтримали парламентарії. Однак на практиці інтерактивні клуби продовжують відкриватися і діяти по всьому Харкову. Тільки в цьому році правоохоронці порушили 113 кримінальних справ за статтею «заняття гральним бізнесом» і конфіскували більше 1500 одиниць грального обладнання. Ми вирішили перевірити, як функціонують так звані інтерактивні клуби, а заодно – допомогти правоохоронцям у боротьбі з гральним бізнесом – “Сегодня“.

На предмет наявності ігрових салонів ми вирішили перевірити центр Харкова. Пошуки тривали недовго, на перший же ігровий клуб кореспондент натрапив біля виходу з «стекляшки». Вивіски при вході в підвальне приміщення: «Інтернет-клуб» і «Спорт-бар». Зайшовши всередину, відразу ж натикаємося на стійку, за якою чергують одягнені в червону уніформу дві миловидні дівчини. Приміщення складається з декількох залів, по периметру розставлені класичні однорукі бандити. «У нас інтернету немає», – повідомила адміністратор інтернет-клубу.

Проходимо одну зупинку метро, ​​черговий салон знаходиться на станції метро «Наукова», поруч – ломбард, вікна закриті жалюзі. У приміщенні – з десяток автоматів, п’ять відвідувачів, адміністратор і охоронець. Тут інтернету теж не виявилося. «Тут тільки лохотрон», – ледь чутно сказав адміністратор. Проходимо ще одну станцію метро, ​​на «Ботанічному саду» відразу два інтереактівних клуба. Один відкрився зовсім недавно, всередині – пару десятків автоматів, за одним з яких сидить адміністратор, і жодного клієнта. Інтернету тут немає. У сусідньому будинку – найбільший салон в цьому районі. Більше двох років тому його закрили, але в середині місяця вивіска над входом знову зарясніла вогнями. Усередині все поставлено на широку ногу: близько півсотні автоматів, пару десятків клієнтів, кілька адміністраторів і охорона.

АЛЛО, МІЛІЦІЯ?

Проходимо ще пару кварталів і знаходимо два салони серед торгових павільйонів ринку «Павлово поле». Один з них працює під вивіскою «Пончики», другий – «Рибачок». Проте ні солодощів, ні снастей там не продають, всередині кожного павільйону – ігрові автомати і дівчина-адміністратор. Ми вирішили проявити свою громадянську позицію і повідомили про знахідку в міліцію. Черговий записав контактні дані кореспондента, а також інформацію про місце розташування салону. «Виклик прийнятий, якщо буде потрібно, з вами зв’яжуться», – коротко повідомив черговий. На годиннику – 8.33. Через дві години правоохоронці завітали в гості до кореспондента, щоб взяти пояснення. Силовики довго не могли повірити, що нами рухав лише громадянський обов’язок. «Звідки ми знаємо, може, ви туди свої автомати хочете поставити», – пожартував один з правоохоронців. Записавши пояснення, правоохоронці вийшли. Через кілька годин обидва зали вже були закриті. «Ми направимо зібрані матеріали в прократуру, а там вже будуть приймати рішення про порушення кримінальної справи», – розповіла начальник ЦГЗ управління МВС у Харківській області Лариса Волкова.

Фальшивка. Замість пампушок і снастей харків'янам тут пропонували випробувати удачу
Фальшивка. Замість пампушок і снастей харків'янам тут пропонували випробувати удачу

Шукають касирів

Нам вдалося знайти в інтернеті оголошення, які пропонували дівчатам роботу касира залу гральних автоматів. «Зарплата – 150 гривень на день, плюс 1% від виторгу, – повідомив менеджер Олександр. – Ми знаходимося на “Нових домах”, працюємо вже півроку, за цей час нас жодного разу не закривали, так що можете не хвилюватися».

Share Button
!

правила коментування

Поділіться думками

реклама: