“Білайн” попереджає про появу нового виду мобільного “новорічного” шахрайства

Телекомунікаційна компанія “Вимпелком”, що надає послуги стільникового зв’язку під брендом “Білайн”, інформує абонентів про появу нової шахрайської схеми під умовною назвою “додзвонився всім у новорічну ніч!”.

Новина ця адресована російським абонентам, проте Lohotron.in.ua публікує її, зважаючи на те, що цілком можливо, що подібні шахрайства зовсім скоро будуть популярні і в Україні.

"Білайн" попереджає про появу нового виду мобільного "новорічного" шахрайства

Суть використовуваної зловмисниками техніки полягає в розсилці спам-повідомлень з рекламою ресурсу “Будь на зв’язку” і послуги “додзвонися всім”, що закликає інтернет-користувачів за допомогою відправки дорогої SMS на короткий номер з метою внести свій номер телефону в такий собі “білий список”, нібито завдяки якому абонент зможе гарантовано додзвонитися напередодні Нового року своїм родичам, друзям і знайомим. При цьому повідомляється, що в минулому році аналогічним сервісом скористалися близько 8 мільйонів чоловік, що, звичайно ж, не відповідає істині.

Згідно з озвученими оператором стільникового зв’язку відомостями, всі короткі номери, через які велися шахрайські дії, зараз заблоковані, і служба безпеки компанії має намір передати всі наявні в її розпорядженні дані в правоохоронні органи для притягнення до відповідальності кіберзлочинців.

Представники “Білайну” закликають всіх інтернет-користувачів бути уважними і не довіряти інформації, отриманої з недостовірних джерел. Відомості про всі офіційних акціях, що проводяться оператором, необхідно уточнювати на сайті beeline.ru, а також у службі підтримки клієнтів за номером 0611.

Більш детальна інформація про мобільний шахрайстві і способи боротьби з ним розміщена на сайті safe.beeline.ru.

Джерело

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: