Антивіруси для смартфонів – це шахрайство

Топ-менеджер Google Кріс Дібона звинуватив постачальників антивірусів для мобільних пристроїв в шарлатанстві і шахрайстві. На його думку, для смартфонів не існує вірусної небезпеки в тому вигляді, в якому вона є для Windows.

«Антивірусні компанії грають на ваших страхах, щоб продавати марний захист для Android, RIM і iOS», – пише Дібона в своєму блозі на Google+.

«Вони шарлатани і шахраї. Якщо ви працюєте в компанії, яка продає захист від вірусів для Android, RIM або iOS, вам повинно бути соромно».

До нинішнього моменту відомо, що захисне ПЗ для Android випустили більшість антивірусних виробників. Зокрема, відомо про розробки Symantec, F-Secure, «Лабораторії Касперського» і «Доктора Веб».

«Щоб зрозуміти, що ж хоче сказати Дібона, треба читати дуже уважно», – говорить Сергій Комаров, керівник відділу антивірусних розробок і досліджень «Доктор Веб»: «Дібона визнає, що шкідливе програмне забезпечення для Android існує, але воно не є вірусом в тому його розумінні, яке зручно Дібоні. Не знаю, чи заспокоїть користувача, який встановив у свій смартфон троянця, що розсилає платні SMS або викрадає його особисті дані той факт, що це не вірус і що представник Google запевняє, що цей троянець не зайде надто далеко в його системі…».

Android став найпопулярнішою платформою у кіберзлочинців за всіма показниками: «і за загальною кількістю “зловредів” за місяць, і за загальною кількістю “зловредів”, виявлених за весь час», – стверджує провідний антивірусний експерт “Лабораторії Касперського” Денис Масленніков. За даними «Лабораторії», число шкідливих програм для Android складає близько 56% від загального числа шкідливих програм для мобільних пристроїв.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: